Scores & Fixtures 2022 Copa Sudamericana

Scores & Fixtures 2022 Copa Sudamericana Table
Round Wk Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First stageTue2022-03-0818:15 Royal Parí bo2–3bo Oriente PetroleroEstadio Ramón Aguilera CostasJosé MéndezMatch ReportLeg 1 of 2
First stageTue2022-03-0818:15 Estud Mérida ve0–2ve MetropolitanosEstadio Olímpico Metropolitano de MéridaIvo MéndezMatch ReportLeg 1 of 2
First stageTue2022-03-0819:15 Sol de América py0–3py Club General Caballero JLM275Estadio Defensores del ChacoAugusto MenéndezMatch ReportLeg 1 of 2
First stageWed2022-03-0919:15 Liverpool uy0–1uy River Plate1,168Estadio CentenarioYender HerreraMatch ReportLeg 1 of 2
First stageTue2022-03-0819:30 Cienciano pe1–1pe MelgarEstadio Inca Garcilaso de la VegaNicolás GamboaMatch ReportLeg 1 of 2
First stageTue2022-03-0821:30 Ñublense cl0–0cl La CaleraEstadio Bicentenario Municipal Nelson Oy...Luis QuirozMatch ReportLeg 1 of 2
First stageThu2022-03-1018:15 CD Hermanos Colmenarez ve2–0ve Dep La Guaira989Estadio Rafael Agustín TovarDilio RodríguezMatch ReportLeg 1 of 2
First stageThu2022-03-1019:15 Unión Española cl1–2cl AntofagastaEstadio Santa Laura-Universidad SEKMarlon VeraMatch ReportLeg 1 of 2
First stageThu2022-03-1019:15 Nacional py0–1py Guaireña FC1,054Estadio Defensores del ChacoKevin OrtegaMatch ReportLeg 1 of 2
First stageWed2022-03-0919:30 Mushuc Runa ec0–2ec LDU de QuitoEstadio Bellavista de AmbatoCarlos BetancourtMatch ReportLeg 1 of 2
First stageWed2022-03-0919:30 Independiente co2–1co CD AméricaEstadio Atanasio GirardotFlavio Rodrigues De SouzaMatch ReportLeg 1 of 2
First stageWed2022-03-0919:30 Ayacucho pe2–0pe Sport BoysEstadio HuancayoPiero MazaMatch ReportLeg 1 of 2
First stageThu2022-03-1019:30 La Equidad co0–0co JuniorEstadio Metropolitano de TechoGustavo TejeraMatch ReportLeg 1 of 2
First stageThu2022-03-1019:30 Delfín SC ec1–1ec Club 9 de OctubreEstadio JocayCarlos OrtegaMatch ReportLeg 1 of 2
First stageThu2022-03-1020:30 Wilstermann bo4–0bo GuabiráEstadio Félix CaprilesDerlis LópezMatch ReportLeg 1 of 2
First stageThu2022-03-1021:30 Wanderers uy2–1uy Cerro LargoParque Alfredo Víctor VieraÁngel ArteagaMatch ReportLeg 1 of 2
First stageTue2022-03-1518:15 Metropolitanos ve4–0ve Estud MéridaEstadio OlímpicoJuan BenítezMatch ReportLeg 2 of 2; Metropolitanos won
First stageTue2022-03-1518:15 Oriente Petrolero bo3–0bo Royal Parí11,992Estadio Ramón Aguilera CostasAugusto AragónMatch ReportLeg 2 of 2; Oriente Petrolero won
First stageTue2022-03-1519:15 Club General Caballero JLM py2–1py Sol de AméricaEstadio Defensores del ChacoPiero MazaMatch ReportLeg 2 of 2; Club General Caballero JLM won
First stageWed2022-03-1619:15 River Plate uy2–0uy LiverpoolParque Alfredo Víctor VieraNicolás LamolinaMatch ReportLeg 2 of 2; River Plate won
First stageTue2022-03-1519:30 Melgar pe1–0pe CiencianoEstadio de la Universidad Nacional San A...Andrés RojasMatch ReportLeg 2 of 2; Melgar won
First stageTue2022-03-1521:30 La Calera cl2–1cl ÑublenseEstadio SausalitoGery VargasMatch ReportLeg 2 of 2; La Calera won
First stageThu2022-03-1718:15 Dep La Guaira ve3–0ve CD Hermanos ColmenarezEstadio OlímpicoDerlis LópezMatch ReportLeg 2 of 2; Dep La Guaira won
First stageThu2022-03-1719:15 Guaireña FC py0–0py Nacional411Estadio Defensores del ChacoJosé ArgoteMatch ReportLeg 2 of 2; Guaireña FC won
Round Wk Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First stageThu2022-03-1719:15 Antofagasta cl(4) 0–1 (1)cl Unión EspañolaEstadio Regional Calvo y BascuñánJohn J. OspinaMatch ReportLeg 2 of 2; Antofagasta won; Antofagasta won on penalty kicks following extra time
First stageWed2022-03-1619:30 Sport Boys pe3–2pe AyacuchoEstadio Miguel Grau del CallaoIvo MéndezMatch ReportLeg 2 of 2; Ayacucho won
First stageWed2022-03-1619:30 LDU de Quito ec1–1ec Mushuc RunaEstadio de Liga Deportiva UniversitariaLeodán GonzálezMatch ReportLeg 2 of 2; LDU de Quito won
First stageWed2022-03-1619:30 CD América co(1) 2–1 (3)co IndependienteEstadio Olímpico Pascual GuerreroAlexis HerreraMatch ReportLeg 2 of 2; Independiente won; Independiente won on penalty kicks following extra time
First stageThu2022-03-1719:30 Junior co3–1co La EquidadEstadio Metropolitano Roberto MeléndezRaphael ClausMatch ReportLeg 2 of 2; Junior won
First stageThu2022-03-1719:30 Club 9 de Octubre ec2–0ec Delfín SCEstadio Modelo Alberto Spencer HerreraCristián GarayMatch ReportLeg 2 of 2; Club 9 de Octubre won
First stageThu2022-03-1720:30 Guabirá bo3–0bo WilstermannEstadio Gilberto ParadaGuillermo GuerreroMatch ReportLeg 2 of 2; Wilstermann won
First stageThu2022-03-1721:30 Cerro Largo uy0–1uy WanderersEstadio CentenarioKevin OrtegaMatch ReportLeg 2 of 2; Wanderers won
Group stage1Tue2022-04-0517:15 Univ Católica ec0–0cl La CaleraEstadio Olímpico AtahualpaJuan LópezMatch Report
Group stage1Tue2022-04-0519:15 Banfield ar1–0br SantosEstadio Florencio SoláDerlis LópezMatch Report
Group stage1Tue2022-04-0519:15 Ceará br2–1ar IndependienteEstádio CastelãoLeodán GonzálezMatch Report
Group stage1Wed2022-04-0618:15 Club General Caballero JLM py1–1ve Dep La GuairaEstadio Defensores del ChacoRoberto PérezMatch Report
Group stage1Wed2022-04-0619:15 Fluminense br3–0bo Oriente PetroleroEstadio Jornalista Mário FilhoJosé ArgoteMatch Report
Group stage1Wed2022-04-0619:15 CA Unión ar1–1co JuniorEstadio 15 de AbrilAndrés MatonteMatch Report
Group stage1Tue2022-04-0520:30 CD Everton cl1–1bo WilstermannEstadio SausalitoYael FalcónMatch Report
Group stage1Tue2022-04-0521:30 Atl Goianiense br4–0ec LDU de Quito4,877Estádio Antônio AcciolyGery VargasMatch Report
Group stage1Thu2022-04-0718:15 Cuiabá br2–0pe MelgarArena PantanalIvo MéndezMatch Report
Group stage1Thu2022-04-0719:15 River Plate uy0–1ar Racing ClubEstadio CentenarioGuillermo GuerreroMatch Report
Group stage1Wed2022-04-0619:30 Club 9 de Octubre ec2–2br InternacionalEstadio JocayAndrés MerlosMatch Report
Group stage1Wed2022-04-0620:30 Antofagasta cl1–3ar Defensa y JustEstadio Regional Calvo y BascuñánNicolás GalloMatch Report
Group stage1Thu2022-04-0719:30 Barcelona SC ec4–2uy Wanderers12,069Estadio Monumental Isidro Romero CarboMario Díaz de VivarMatch Report
Group stage1Thu2022-04-0719:30 Ayacucho pe2–3br São PauloEstadio Inca Garcilaso de la VegaAugusto AragónMatch Report
Group stage1Thu2022-04-0720:30 Guaireña FC py3–3co IndependienteEstadio Defensores del ChacoAugusto MenéndezMatch Report
Group stage1Thu2022-04-0720:30 Metropolitanos ve0–0ar LanúsEstadio OlímpicoFlavio Rodrigues De SouzaMatch Report
Group stage2Tue2022-04-1218:15 Oriente Petrolero bo1–3ar CA UniónEstadio Ramón Aguilera CostasMarlon VeraMatch Report
Group stage2Tue2022-04-1218:15 Dep La Guaira ve0–2br CearáEstadio OlímpicoIvo MéndezMatch Report
Group stage2Wed2022-04-1317:15 Melgar pe2–0uy River PlateEstadio de la Universidad Nacional San A...Franklin CongoMatch Report
Group stage2Wed2022-04-1319:15 Santos br3–2ec Univ CatólicaEstádio Urbano CaldeiraJosé ArgoteMatch Report
Group stage2Wed2022-04-1319:15 Racing Club ar2–0br CuiabáEstadio Presidente Juan Domingo PerónMario Díaz de VivarMatch Report
Group stage2Tue2022-04-1219:30 LDU de Quito ec4–0cl AntofagastaEstadio de Liga Deportiva UniversitariaAugusto MéndezMatch Report
Group stage2Tue2022-04-1221:30 Independiente ar2–0py Club General Caballero JLMEstadio Libertadores de AméricaGuillermo GuerreroMatch Report
Group stage2Tue2022-04-1221:30 Defensa y Just ar0–1br Atl GoianienseEstadio Norberto Tito TomaghelloCarlos BetancourtMatch Report
Group stage2Thu2022-04-1418:15 La Calera cl1–0ar BanfieldEstadio SausalitoJuan BenítezMatch Report
Group stage2Thu2022-04-1419:15 Wanderers uy1–1ve MetropolitanosEstadio CentenarioBraulio da Silva MachadoMatch Report
Group stage2Thu2022-04-1419:15 São Paulo br2–0cl CD EvertonEstádio do MorumbiPablo EchavarríaMatch Report
Group stage2Wed2022-04-1319:30 Junior co3–0br FluminenseEstadio Metropolitano Roberto MeléndezAlexis HerreraMatch Report
Group stage2Wed2022-04-1320:30 Wilstermann bo0–2pe AyacuchoEstadio Félix CaprilesÁlex CajasMatch Report
Group stage2Thu2022-04-1419:30 Independiente co2–1ec Club 9 de OctubreEstadio Atanasio GirardotYender HerreraMatch Report
Group stage2Thu2022-04-1421:30 Internacional br1–1py Guaireña FCEstádio José Pinheiro BorbaGery VargasMatch Report
Group stage2Thu2022-04-1421:30 Lanús ar3–1ec Barcelona SCEstadio Ciudad de LanúsBruno Arleu de AraujoMatch Report
Group stage3Tue2022-04-2618:15 Dep La Guaira ve0–2ar IndependienteEstadio OlímpicoNicolás GalloMatch Report
Group stage3Tue2022-04-2618:15 Club General Caballero JLM py0–2br CearáEstadio Manuel FerreiraJhon HinestrozaMatch Report
Group stage3Wed2022-04-2717:15 Melgar pe3–1ar Racing ClubEstadio de la Universidad Nacional San A...Dilio RodríguezMatch Report
Group stage3Wed2022-04-2718:15 Cuiabá br1–2uy River PlateArena PantanalCristián GarayMatch Report
Group stage3Wed2022-04-2718:15 Guaireña FC py1–0ec Club 9 de OctubreEstadio Defensores del ChacoChristian FerreyraMatch Report
Group stage3Tue2022-04-2619:30 Independiente co0–1br Internacional3,932Estadio Atanasio GirardotNicolás LamolinaMatch Report
Group stage3Tue2022-04-2620:30 CD Everton cl2–1pe AyacuchoEstadio SausalitoFacundo TelloMatch Report
Group stage3Tue2022-04-2621:30 Fluminense br0–0ar CA Unión11,140Estadio Jornalista Mário FilhoEsteban OstojichMatch Report
Group stage3Thu2022-04-2818:15 Wilstermann bo1–3br São PauloEstadio Félix CaprilesCarlos OrtegaMatch Report
Group stage3Thu2022-04-2819:15 Defensa y Just ar1–2ec LDU de QuitoEstadio Norberto Tito TomaghelloGery VargasMatch Report
Group stage3Wed2022-04-2719:30 Univ Católica ec2–0ar Banfield3,827Estadio Olímpico AtahualpaAugusto MenéndezMatch Report
Group stage3Wed2022-04-2720:30 Antofagasta cl2–1br Atl GoianienseEstadio Regional Calvo y BascuñánJosé MéndezMatch Report
Group stage3Thu2022-04-2819:30 Barcelona SC ec1–0ve MetropolitanosEstadio Monumental Isidro Romero CarboAnderson DaroncoMatch Report
Group stage3Thu2022-04-2820:30 La Calera cl1–1br SantosEstadio SausalitoÁngel ArteagaMatch Report
Group stage3Thu2022-04-2820:30 Oriente Petrolero bo1–3co JuniorEstadio Ramón Aguilera CostasPiero MazaMatch Report
Group stage3Thu2022-04-2821:30 Wanderers uy0–1ar LanúsEstadio CentenarioWilton SampaioMatch Report
Group stage4Tue2022-05-0318:15 Cuiabá br1–2ar Racing ClubArena PantanalGuillermo GuerreroMatch Report
Group stage4Tue2022-05-0319:15 River Plate uy1–2pe MelgarEstadio CentenarioCarlos BenítezMatch Report
Group stage4Wed2022-05-0418:15 Antofagasta cl1–2ec LDU de QuitoEstadio Regional Calvo y BascuñánMichael EspinozaMatch Report
Group stage4Wed2022-05-0418:15 Metropolitanos ve0–1uy WanderersEstadio OlímpicoSavio PereiraMatch Report
Group stage4Wed2022-05-0419:15 Atl Goianiense br3–2ar Defensa y JustEstádio Antônio AcciolyGustavo TejeraMatch Report
Group stage4Tue2022-05-0319:30 Club 9 de Octubre ec3–2co IndependienteEstadio JocayIvo MéndezMatch Report
Group stage4Tue2022-05-0320:30 Club General Caballero JLM py0–4ar IndependienteEstadio Defensores del ChacoNicolás GamboaMatch Report
Group stage4Tue2022-05-0321:30 Ceará br3–0ve Dep La GuairaEstádio CastelãoChristian FerreyraMatch Report
Group stage4Thu2022-05-0518:15 Guaireña FC py1–1br InternacionalEstadio Defensores del ChacoCristián GarayMatch Report
Group stage4Thu2022-05-0518:15 CD Everton cl0–0br São PauloEstadio SausalitoFernando RapalliniMatch Report
Group stage4Thu2022-05-0519:15 CA Unión ar2–0bo Oriente PetroleroEstadio 15 de AbrilJosé CaberoMatch Report
Group stage4Wed2022-05-0419:30 Barcelona SC ec1–1ar LanúsEstadio Monumental Isidro Romero CarboPiero MazaMatch Report
Group stage4Wed2022-05-0421:30 Fluminense br2–1co JuniorEstadio Jornalista Mário FilhoMario Díaz de VivarMatch Report
Group stage4Thu2022-05-0519:30 Univ Católica ec0–1br SantosEstadio Olímpico AtahualpaGery VargasMatch Report
Group stage4Thu2022-05-0519:30 Ayacucho pe0–0bo WilstermannEstadio Inca Garcilaso de la VegaFranklin CongoMatch Report
Group stage4Thu2022-05-0521:30 Banfield ar0–1cl La CaleraEstadio Florencio SoláCarlos OrtegaMatch Report
Group stage5Tue2022-05-1719:15 Banfield ar1–1ec Univ CatólicaEstadio Florencio SoláMichael EspinozaMatch Report
Group stage5Tue2022-05-1719:15 Ceará br6–0py Club General Caballero JLMEstádio CastelãoJesús CartagenaMatch Report
Group stage5Tue2022-05-1719:15 Internacional br2–0co IndependienteEstádio José Pinheiro BorbaFacundo TelloMatch Report
Group stage5Wed2022-05-1817:15 Ayacucho pe0–2cl CD EvertonEstadio Inca Garcilaso de la VegaCarlos OrtegaMatch Report
Group stage5Wed2022-05-1819:15 River Plate uy1–2br CuiabáEstadio CentenarioÁlex CajasMatch Report
Group stage5Tue2022-05-1719:30 Junior co2–0bo Oriente PetroleroEstadio Metropolitano Roberto MeléndezYender HerreraMatch Report
Group stage5Tue2022-05-1719:30 Club 9 de Octubre ec2–3py Guaireña FCEstadio JocayAugusto MenéndezMatch Report
Group stage5Tue2022-05-1721:30 Atl Goianiense br1–0cl AntofagastaEstádio Antônio AcciolyGery VargasMatch Report
Group stage5Thu2022-05-1919:15 CA Unión ar0–0br FluminenseEstadio 15 de AbrilAndrés CunhaMatch Report
Group stage5Thu2022-05-1919:15 Independiente ar4–0ve Dep La GuairaEstadio Libertadores de AméricaJose BurgosMatch Report
Group stage5Wed2022-05-1819:30 LDU de Quito ec2–2ar Defensa y JustEstadio de Liga Deportiva UniversitariaNicolás GalloMatch Report
Group stage5Wed2022-05-1821:30 Racing Club ar1–0pe MelgarEstadio Presidente Juan Domingo PerónDerlis LópezMatch Report
Group stage5Wed2022-05-1821:30 Santos br1–0cl La CaleraEstádio Urbano CaldeiraJesús ValenzuelaMatch Report
Group stage5Thu2022-05-1920:30 Metropolitanos ve2–2ec Barcelona SCEstadio OlímpicoRodolpho Toski MarquesMatch Report
Group stage5Thu2022-05-1921:30 São Paulo br3–0bo Wilstermann16,675Estádio do MorumbiÁngel ArteagaMatch Report
Group stage5Thu2022-05-1921:30 Lanús ar1–2uy Wanderers3,758Estadio Ciudad de LanúsFlavio Rodrigues De SouzaMatch Report
Group stage6Tue2022-05-2418:15 La Calera cl3–2ec Univ CatólicaEstadio SausalitoAndrés CunhaMatch Report
Group stage6Tue2022-05-2419:15 Santos br1–1ar BanfieldEstádio Urbano CaldeiraAugusto MenéndezMatch Report
Group stage6Wed2022-05-2518:15 Wilstermann bo0–2cl CD EvertonEstadio Félix CaprilesLuis QuirozMatch Report
Group stage6Wed2022-05-2519:15 Lanús ar1–0ve MetropolitanosEstadio Ciudad de LanúsBraulio da Silva MachadoMatch Report
Group stage6Wed2022-05-2519:15 São Paulo br1–0pe AyacuchoEstádio do MorumbiCarlos BenítezMatch Report
Group stage6Wed2022-05-2519:15 Wanderers uy0–0ec Barcelona SCEstadio CentenarioWagner do Nascimento MagalhãesMatch Report
Group stage6Tue2022-05-2419:30 Independiente co1–1py Guaireña FCEstadio Hernán Ramírez VillegasDarío HerreraMatch Report
Group stage6Tue2022-05-2419:30 LDU de Quito ec1–1br Atl GoianienseEstadio de Liga Deportiva UniversitariaGustavo TejeraMatch Report
Group stage6Tue2022-05-2421:30 Internacional br5–1ec Club 9 de OctubreEstádio José Pinheiro BorbaYael FalcónMatch Report
Group stage6Tue2022-05-2421:30 Defensa y Just ar0–2cl AntofagastaEstadio Norberto Tito TomaghelloMario Díaz de VivarMatch Report
Group stage6Thu2022-05-2617:15 Melgar pe3–1br CuiabáEstadio de la Universidad Nacional San A...Jhon HinestrozaMatch Report
Group stage6Thu2022-05-2619:15 Racing Club ar0–1uy River PlateEstadio Presidente Juan Domingo PerónCristián GarayMatch Report
Group stage6Wed2022-05-2520:30 Dep La Guaira ve0–1py Club General Caballero JLMEstadio OlímpicoRoberto PérezMatch Report
Group stage6Wed2022-05-2521:30 Independiente ar0–2br CearáEstadio Libertadores de AméricaChristian FerreyraMatch Report
Group stage6Thu2022-05-2619:30 Junior co0–4ar CA UniónEstadio Metropolitano Roberto MeléndezEber AquinoMatch Report
Group stage6Thu2022-05-2620:30 Oriente Petrolero bo 1–10br FluminenseEstadio Ramón Aguilera CostasGuillermo GuerreroMatch Report
Round of 16Tue2022-06-2819:15 Nacional uy2–0ar CA UniónEstadio Gran Parque CentralCristián GarayMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Wed2022-06-2918:15 The Strongest bo1–2br CearáEstadio Hernando SilesEsteban OstojichMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Tue2022-06-2820:30 Colo-Colo cl2–0br InternacionalEstadio Monumental David ArellanoPatricio LoustauMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Thu2022-06-3017:15 Independiente ec2–1ar LanúsEstadio de Liga Deportiva UniversitariaKevin OrtegaMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Wed2022-06-2919:30 AD Cali co0–0pe MelgarEstadio Deportivo CaliMario Díaz de VivarMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Wed2022-06-2920:30 Dep Táchira ve1–1br SantosEstadio Polideportivo de Pueblo NuevoGery VargasMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Thu2022-06-3020:30 Univ Católica cl2–4br São PauloEstadio Nacional Julio Martínez PrádanosChristian FerreyraMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Thu2022-06-3020:30 Olimpia py2–0br Atl GoianienseEstadio Defensores del ChacoPiero MazaMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Tue2022-07-0519:15 CA Unión ar1–2uy NacionalEstadio 15 de AbrilPiero MazaMatch ReportLeg 2 of 2; Nacional won
Round of 16Wed2022-07-0619:15 Ceará br3–0bo The Strongest46,231Estádio CastelãoDerlis LópezMatch ReportLeg 2 of 2; Ceará won
Round of 16Tue2022-07-0521:30 Internacional br4–1cl Colo-Colo40,598Estádio José Pinheiro BorbaDarío HerreraMatch ReportLeg 2 of 2; Internacional won
Round of 16Thu2022-07-0719:15 Lanús ar0–0ec IndependienteEstadio Ciudad de LanúsCristián GarayMatch ReportLeg 2 of 2; Independiente won
Round of 16Wed2022-07-0619:30 Melgar pe2–1co AD CaliEstadio de la Universidad Nacional San A...Facundo TelloMatch ReportLeg 2 of 2; Melgar won
Round of 16Wed2022-07-0621:30 Santos br(2) 1–1 (4)ve Dep Táchira11,081Estádio do MorumbiKevin OrtegaMatch ReportLeg 2 of 2; Dep Táchira won; Dep Táchira won on penalty kicks following extra time
Round of 16Thu2022-07-0721:30 São Paulo br4–1cl Univ Católica47,097Estádio do MorumbiAlexis HerreraMatch ReportLeg 2 of 2; São Paulo won
Round of 16Thu2022-07-0721:30 Atl Goianiense br(5) 2–0 (3)py OlimpiaEstádio Antônio AcciolyWilmar RoldánMatch ReportLeg 2 of 2; Atl Goianiense won; Atl Goianiense won on penalty kicks following extra time
Quarter-finalsTue2022-08-0219:15 Nacional uy0–1br Atl GoianienseEstadio Gran Parque CentralEber AquinoMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsWed2022-08-0319:15 São Paulo br1–0br Ceará52,388Estádio do MorumbiPiero MazaMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsTue2022-08-0220:30 Dep Táchira ve0–1ec IndependienteEstadio Polideportivo de Pueblo NuevoWilton SampaioMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsThu2022-08-0417:15 Melgar pe0–0br Internacional27,281Estadio de la Universidad Nacional San A...Andrés MatonteMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsTue2022-08-0919:15 Atl Goianiense bruy NacionalEstádio do Governo do Estado de GoiásHead-to-HeadLeg 2 of 2; Nacional 0:1 Atl Goianiense
Quarter-finalsWed2022-08-1019:15 Ceará brbr São PauloEstádio CastelãoHead-to-HeadLeg 2 of 2; São Paulo 1:0 Ceará
Quarter-finalsTue2022-08-0919:30 Independiente ecve Dep TáchiraEstadio de Liga Deportiva UniversitariaHead-to-HeadLeg 2 of 2; Dep Táchira 0:1 Independiente
Quarter-finalsThu2022-08-1119:15 Internacional brpe MelgarEstádio José Pinheiro BorbaHead-to-HeadLeg 2 of 2; Melgar 0:0 Internacional
Scores & Fixtures 2022 Copa Sudamericana Table
Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Tue2022-03-0818:15 Estud Mérida ve0–2ve MetropolitanosEstadio Olímpico Metropolitano de MéridaIvo MéndezMatch ReportLeg 1 of 2
Tue2022-03-0818:15 Royal Parí bo2–3bo Oriente PetroleroEstadio Ramón Aguilera CostasJosé MéndezMatch ReportLeg 1 of 2
Tue2022-03-0819:15 Sol de América py0–3py Club General Caballero JLM275Estadio Defensores del ChacoAugusto MenéndezMatch ReportLeg 1 of 2
Wed2022-03-0919:15 Liverpool uy0–1uy River Plate1,168Estadio CentenarioYender HerreraMatch ReportLeg 1 of 2
Tue2022-03-0819:30 Cienciano pe1–1pe MelgarEstadio Inca Garcilaso de la VegaNicolás GamboaMatch ReportLeg 1 of 2
Tue2022-03-0821:30 Ñublense cl0–0cl La CaleraEstadio Bicentenario Municipal Nelson Oy...Luis QuirozMatch ReportLeg 1 of 2
Thu2022-03-1018:15 CD Hermanos Colmenarez ve2–0ve Dep La Guaira989Estadio Rafael Agustín TovarDilio RodríguezMatch ReportLeg 1 of 2
Thu2022-03-1019:15 Nacional py0–1py Guaireña FC1,054Estadio Defensores del ChacoKevin OrtegaMatch ReportLeg 1 of 2
Thu2022-03-1019:15 Unión Española cl1–2cl AntofagastaEstadio Santa Laura-Universidad SEKMarlon VeraMatch ReportLeg 1 of 2
Wed2022-03-0919:30 Mushuc Runa ec0–2ec LDU de QuitoEstadio Bellavista de AmbatoCarlos BetancourtMatch ReportLeg 1 of 2
Wed2022-03-0919:30 Independiente co2–1co CD AméricaEstadio Atanasio GirardotFlavio Rodrigues De SouzaMatch ReportLeg 1 of 2
Wed2022-03-0919:30 Ayacucho pe2–0pe Sport BoysEstadio HuancayoPiero MazaMatch ReportLeg 1 of 2
Thu2022-03-1019:30 Delfín SC ec1–1ec Club 9 de OctubreEstadio JocayCarlos OrtegaMatch ReportLeg 1 of 2
Thu2022-03-1019:30 La Equidad co0–0co JuniorEstadio Metropolitano de TechoGustavo TejeraMatch ReportLeg 1 of 2
Thu2022-03-1020:30 Wilstermann bo4–0bo GuabiráEstadio Félix CaprilesDerlis LópezMatch ReportLeg 1 of 2
Thu2022-03-1021:30 Wanderers uy2–1uy Cerro LargoParque Alfredo Víctor VieraÁngel ArteagaMatch ReportLeg 1 of 2
Tue2022-03-1518:15 Metropolitanos ve4–0ve Estud MéridaEstadio OlímpicoJuan BenítezMatch ReportLeg 2 of 2; Metropolitanos won
Tue2022-03-1518:15 Oriente Petrolero bo3–0bo Royal Parí11,992Estadio Ramón Aguilera CostasAugusto AragónMatch ReportLeg 2 of 2; Oriente Petrolero won
Tue2022-03-1519:15 Club General Caballero JLM py2–1py Sol de AméricaEstadio Defensores del ChacoPiero MazaMatch ReportLeg 2 of 2; Club General Caballero JLM won
Wed2022-03-1619:15 River Plate uy2–0uy LiverpoolParque Alfredo Víctor VieraNicolás LamolinaMatch ReportLeg 2 of 2; River Plate won
Tue2022-03-1519:30 Melgar pe1–0pe CiencianoEstadio de la Universidad Nacional San A...Andrés RojasMatch ReportLeg 2 of 2; Melgar won
Tue2022-03-1521:30 La Calera cl2–1cl ÑublenseEstadio SausalitoGery VargasMatch ReportLeg 2 of 2; La Calera won
Thu2022-03-1718:15 Dep La Guaira ve3–0ve CD Hermanos ColmenarezEstadio OlímpicoDerlis LópezMatch ReportLeg 2 of 2; Dep La Guaira won
Thu2022-03-1719:15 Guaireña FC py0–0py Nacional411Estadio Defensores del ChacoJosé ArgoteMatch ReportLeg 2 of 2; Guaireña FC won
Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Thu2022-03-1719:15 Antofagasta cl(4) 0–1 (1)cl Unión EspañolaEstadio Regional Calvo y BascuñánJohn J. OspinaMatch ReportLeg 2 of 2; Antofagasta won; Antofagasta won on penalty kicks following extra time
Wed2022-03-1619:30 LDU de Quito ec1–1ec Mushuc RunaEstadio de Liga Deportiva UniversitariaLeodán GonzálezMatch ReportLeg 2 of 2; LDU de Quito won
Wed2022-03-1619:30 CD América co(1) 2–1 (3)co IndependienteEstadio Olímpico Pascual GuerreroAlexis HerreraMatch ReportLeg 2 of 2; Independiente won; Independiente won on penalty kicks following extra time
Wed2022-03-1619:30 Sport Boys pe3–2pe AyacuchoEstadio Miguel Grau del CallaoIvo MéndezMatch ReportLeg 2 of 2; Ayacucho won
Thu2022-03-1719:30 Junior co3–1co La EquidadEstadio Metropolitano Roberto MeléndezRaphael ClausMatch ReportLeg 2 of 2; Junior won
Thu2022-03-1719:30 Club 9 de Octubre ec2–0ec Delfín SCEstadio Modelo Alberto Spencer HerreraCristián GarayMatch ReportLeg 2 of 2; Club 9 de Octubre won
Thu2022-03-1720:30 Guabirá bo3–0bo WilstermannEstadio Gilberto ParadaGuillermo GuerreroMatch ReportLeg 2 of 2; Wilstermann won
Thu2022-03-1721:30 Cerro Largo uy0–1uy WanderersEstadio CentenarioKevin OrtegaMatch ReportLeg 2 of 2; Wanderers won
Scores & Fixtures 2022 Copa Sudamericana Table
Wk Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
1Tue2022-04-0517:15 Univ Católica ec0–0cl La CaleraEstadio Olímpico AtahualpaJuan LópezMatch Report
1Tue2022-04-0519:15 Ceará br2–1ar IndependienteEstádio CastelãoLeodán GonzálezMatch Report
1Tue2022-04-0519:15 Banfield ar1–0br SantosEstadio Florencio SoláDerlis LópezMatch Report
1Wed2022-04-0618:15 Club General Caballero JLM py1–1ve Dep La GuairaEstadio Defensores del ChacoRoberto PérezMatch Report
1Wed2022-04-0619:15 CA Unión ar1–1co JuniorEstadio 15 de AbrilAndrés MatonteMatch Report
1Wed2022-04-0619:15 Fluminense br3–0bo Oriente PetroleroEstadio Jornalista Mário FilhoJosé ArgoteMatch Report
1Tue2022-04-0520:30 CD Everton cl1–1bo WilstermannEstadio SausalitoYael FalcónMatch Report
1Tue2022-04-0521:30 Atl Goianiense br4–0ec LDU de Quito4,877Estádio Antônio AcciolyGery VargasMatch Report
1Thu2022-04-0718:15 Cuiabá br2–0pe MelgarArena PantanalIvo MéndezMatch Report
1Thu2022-04-0719:15 River Plate uy0–1ar Racing ClubEstadio CentenarioGuillermo GuerreroMatch Report
1Wed2022-04-0619:30 Club 9 de Octubre ec2–2br InternacionalEstadio JocayAndrés MerlosMatch Report
1Wed2022-04-0620:30 Antofagasta cl1–3ar Defensa y JustEstadio Regional Calvo y BascuñánNicolás GalloMatch Report
1Thu2022-04-0719:30 Barcelona SC ec4–2uy Wanderers12,069Estadio Monumental Isidro Romero CarboMario Díaz de VivarMatch Report
1Thu2022-04-0719:30 Ayacucho pe2–3br São PauloEstadio Inca Garcilaso de la VegaAugusto AragónMatch Report
1Thu2022-04-0720:30 Metropolitanos ve0–0ar LanúsEstadio OlímpicoFlavio Rodrigues De SouzaMatch Report
1Thu2022-04-0720:30 Guaireña FC py3–3co IndependienteEstadio Defensores del ChacoAugusto MenéndezMatch Report
2Tue2022-04-1218:15 Oriente Petrolero bo1–3ar CA UniónEstadio Ramón Aguilera CostasMarlon VeraMatch Report
2Tue2022-04-1218:15 Dep La Guaira ve0–2br CearáEstadio OlímpicoIvo MéndezMatch Report
2Wed2022-04-1317:15 Melgar pe2–0uy River PlateEstadio de la Universidad Nacional San A...Franklin CongoMatch Report
2Wed2022-04-1319:15 Santos br3–2ec Univ CatólicaEstádio Urbano CaldeiraJosé ArgoteMatch Report
2Wed2022-04-1319:15 Racing Club ar2–0br CuiabáEstadio Presidente Juan Domingo PerónMario Díaz de VivarMatch Report
2Tue2022-04-1219:30 LDU de Quito ec4–0cl AntofagastaEstadio de Liga Deportiva UniversitariaAugusto MéndezMatch Report
2Tue2022-04-1221:30 Independiente ar2–0py Club General Caballero JLMEstadio Libertadores de AméricaGuillermo GuerreroMatch Report
2Tue2022-04-1221:30 Defensa y Just ar0–1br Atl GoianienseEstadio Norberto Tito TomaghelloCarlos BetancourtMatch Report
2Thu2022-04-1418:15 La Calera cl1–0ar BanfieldEstadio SausalitoJuan BenítezMatch Report
2Thu2022-04-1419:15 Wanderers uy1–1ve MetropolitanosEstadio CentenarioBraulio da Silva MachadoMatch Report
2Thu2022-04-1419:15 São Paulo br2–0cl CD EvertonEstádio do MorumbiPablo EchavarríaMatch Report
2Wed2022-04-1319:30 Junior co3–0br FluminenseEstadio Metropolitano Roberto MeléndezAlexis HerreraMatch Report
2Wed2022-04-1320:30 Wilstermann bo0–2pe AyacuchoEstadio Félix CaprilesÁlex CajasMatch Report
2Thu2022-04-1419:30 Independiente co2–1ec Club 9 de OctubreEstadio Atanasio GirardotYender HerreraMatch Report
2Thu2022-04-1421:30 Lanús ar3–1ec Barcelona SCEstadio Ciudad de LanúsBruno Arleu de AraujoMatch Report
2Thu2022-04-1421:30 Internacional br1–1py Guaireña FCEstádio José Pinheiro BorbaGery VargasMatch Report
3Tue2022-04-2618:15 Dep La Guaira ve0–2ar IndependienteEstadio OlímpicoNicolás GalloMatch Report
3Tue2022-04-2618:15 Club General Caballero JLM py0–2br CearáEstadio Manuel FerreiraJhon HinestrozaMatch Report
3Wed2022-04-2717:15 Melgar pe3–1ar Racing ClubEstadio de la Universidad Nacional San A...Dilio RodríguezMatch Report
3Wed2022-04-2718:15 Guaireña FC py1–0ec Club 9 de OctubreEstadio Defensores del ChacoChristian FerreyraMatch Report
3Wed2022-04-2718:15 Cuiabá br1–2uy River PlateArena PantanalCristián GarayMatch Report
3Tue2022-04-2619:30 Independiente co0–1br Internacional3,932Estadio Atanasio GirardotNicolás LamolinaMatch Report
3Tue2022-04-2620:30 CD Everton cl2–1pe AyacuchoEstadio SausalitoFacundo TelloMatch Report
3Tue2022-04-2621:30 Fluminense br0–0ar CA Unión11,140Estadio Jornalista Mário FilhoEsteban OstojichMatch Report
3Thu2022-04-2818:15 Wilstermann bo1–3br São PauloEstadio Félix CaprilesCarlos OrtegaMatch Report
3Thu2022-04-2819:15 Defensa y Just ar1–2ec LDU de QuitoEstadio Norberto Tito TomaghelloGery VargasMatch Report
3Wed2022-04-2719:30 Univ Católica ec2–0ar Banfield3,827Estadio Olímpico AtahualpaAugusto MenéndezMatch Report
3Wed2022-04-2720:30 Antofagasta cl2–1br Atl GoianienseEstadio Regional Calvo y BascuñánJosé MéndezMatch Report
3Thu2022-04-2819:30 Barcelona SC ec1–0ve MetropolitanosEstadio Monumental Isidro Romero CarboAnderson DaroncoMatch Report
3Thu2022-04-2820:30 La Calera cl1–1br SantosEstadio SausalitoÁngel ArteagaMatch Report
3Thu2022-04-2820:30 Oriente Petrolero bo1–3co JuniorEstadio Ramón Aguilera CostasPiero MazaMatch Report
3Thu2022-04-2821:30 Wanderers uy0–1ar LanúsEstadio CentenarioWilton SampaioMatch Report
4Tue2022-05-0318:15 Cuiabá br1–2ar Racing ClubArena PantanalGuillermo GuerreroMatch Report
4Tue2022-05-0319:15 River Plate uy1–2pe MelgarEstadio CentenarioCarlos BenítezMatch Report
4Wed2022-05-0418:15 Antofagasta cl1–2ec LDU de QuitoEstadio Regional Calvo y BascuñánMichael EspinozaMatch Report
4Wed2022-05-0418:15 Metropolitanos ve0–1uy WanderersEstadio OlímpicoSavio PereiraMatch Report
4Wed2022-05-0419:15 Atl Goianiense br3–2ar Defensa y JustEstádio Antônio AcciolyGustavo TejeraMatch Report
4Tue2022-05-0319:30 Club 9 de Octubre ec3–2co IndependienteEstadio JocayIvo MéndezMatch Report
4Tue2022-05-0320:30 Club General Caballero JLM py0–4ar IndependienteEstadio Defensores del ChacoNicolás GamboaMatch Report
4Tue2022-05-0321:30 Ceará br3–0ve Dep La GuairaEstádio CastelãoChristian FerreyraMatch Report
4Thu2022-05-0518:15 Guaireña FC py1–1br InternacionalEstadio Defensores del ChacoCristián GarayMatch Report
4Thu2022-05-0518:15 CD Everton cl0–0br São PauloEstadio SausalitoFernando RapalliniMatch Report
4Thu2022-05-0519:15 CA Unión ar2–0bo Oriente PetroleroEstadio 15 de AbrilJosé CaberoMatch Report
4Wed2022-05-0419:30 Barcelona SC ec1–1ar LanúsEstadio Monumental Isidro Romero CarboPiero MazaMatch Report
4Wed2022-05-0421:30 Fluminense br2–1co JuniorEstadio Jornalista Mário FilhoMario Díaz de VivarMatch Report
4Thu2022-05-0519:30 Ayacucho pe0–0bo WilstermannEstadio Inca Garcilaso de la VegaFranklin CongoMatch Report
4Thu2022-05-0519:30 Univ Católica ec0–1br SantosEstadio Olímpico AtahualpaGery VargasMatch Report
4Thu2022-05-0521:30 Banfield ar0–1cl La CaleraEstadio Florencio SoláCarlos OrtegaMatch Report
5Tue2022-05-1719:15 Internacional br2–0co IndependienteEstádio José Pinheiro BorbaFacundo TelloMatch Report
5Tue2022-05-1719:15 Banfield ar1–1ec Univ CatólicaEstadio Florencio SoláMichael EspinozaMatch Report
5Tue2022-05-1719:15 Ceará br6–0py Club General Caballero JLMEstádio CastelãoJesús CartagenaMatch Report
5Wed2022-05-1817:15 Ayacucho pe0–2cl CD EvertonEstadio Inca Garcilaso de la VegaCarlos OrtegaMatch Report
5Wed2022-05-1819:15 River Plate uy1–2br CuiabáEstadio CentenarioÁlex CajasMatch Report
5Tue2022-05-1719:30 Club 9 de Octubre ec2–3py Guaireña FCEstadio JocayAugusto MenéndezMatch Report
5Tue2022-05-1719:30 Junior co2–0bo Oriente PetroleroEstadio Metropolitano Roberto MeléndezYender HerreraMatch Report
5Tue2022-05-1721:30 Atl Goianiense br1–0cl AntofagastaEstádio Antônio AcciolyGery VargasMatch Report
5Thu2022-05-1919:15 CA Unión ar0–0br FluminenseEstadio 15 de AbrilAndrés CunhaMatch Report
5Thu2022-05-1919:15 Independiente ar4–0ve Dep La GuairaEstadio Libertadores de AméricaJose BurgosMatch Report
5Wed2022-05-1819:30 LDU de Quito ec2–2ar Defensa y JustEstadio de Liga Deportiva UniversitariaNicolás GalloMatch Report
5Wed2022-05-1821:30 Racing Club ar1–0pe MelgarEstadio Presidente Juan Domingo PerónDerlis LópezMatch Report
5Wed2022-05-1821:30 Santos br1–0cl La CaleraEstádio Urbano CaldeiraJesús ValenzuelaMatch Report
5Thu2022-05-1920:30 Metropolitanos ve2–2ec Barcelona SCEstadio OlímpicoRodolpho Toski MarquesMatch Report
5Thu2022-05-1921:30 Lanús ar1–2uy Wanderers3,758Estadio Ciudad de LanúsFlavio Rodrigues De SouzaMatch Report
5Thu2022-05-1921:30 São Paulo br3–0bo Wilstermann16,675Estádio do MorumbiÁngel ArteagaMatch Report
6Tue2022-05-2418:15 La Calera cl3–2ec Univ CatólicaEstadio SausalitoAndrés CunhaMatch Report
6Tue2022-05-2419:15 Santos br1–1ar BanfieldEstádio Urbano CaldeiraAugusto MenéndezMatch Report
6Wed2022-05-2518:15 Wilstermann bo0–2cl CD EvertonEstadio Félix CaprilesLuis QuirozMatch Report
6Wed2022-05-2519:15 São Paulo br1–0pe AyacuchoEstádio do MorumbiCarlos BenítezMatch Report
6Wed2022-05-2519:15 Wanderers uy0–0ec Barcelona SCEstadio CentenarioWagner do Nascimento MagalhãesMatch Report
6Wed2022-05-2519:15 Lanús ar1–0ve MetropolitanosEstadio Ciudad de LanúsBraulio da Silva MachadoMatch Report
6Tue2022-05-2419:30 Independiente co1–1py Guaireña FCEstadio Hernán Ramírez VillegasDarío HerreraMatch Report
6Tue2022-05-2419:30 LDU de Quito ec1–1br Atl GoianienseEstadio de Liga Deportiva UniversitariaGustavo TejeraMatch Report
6Tue2022-05-2421:30 Defensa y Just ar0–2cl AntofagastaEstadio Norberto Tito TomaghelloMario Díaz de VivarMatch Report
6Tue2022-05-2421:30 Internacional br5–1ec Club 9 de OctubreEstádio José Pinheiro BorbaYael FalcónMatch Report
6Thu2022-05-2617:15 Melgar pe3–1br CuiabáEstadio de la Universidad Nacional San A...Jhon HinestrozaMatch Report
6Thu2022-05-2619:15 Racing Club ar0–1uy River PlateEstadio Presidente Juan Domingo PerónCristián GarayMatch Report
6Wed2022-05-2520:30 Dep La Guaira ve0–1py Club General Caballero JLMEstadio OlímpicoRoberto PérezMatch Report
6Wed2022-05-2521:30 Independiente ar0–2br CearáEstadio Libertadores de AméricaChristian FerreyraMatch Report
6Thu2022-05-2619:30 Junior co0–4ar CA UniónEstadio Metropolitano Roberto MeléndezEber AquinoMatch Report
6Thu2022-05-2620:30 Oriente Petrolero bo 1–10br FluminenseEstadio Ramón Aguilera CostasGuillermo GuerreroMatch Report
Scores & Fixtures 2022 Copa Sudamericana Table
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Round of 16Tue2022-06-2819:15 Nacional uy2–0ar CA UniónEstadio Gran Parque CentralCristián GarayMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Wed2022-06-2918:15 The Strongest bo1–2br CearáEstadio Hernando SilesEsteban OstojichMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Tue2022-06-2820:30 Colo-Colo cl2–0br InternacionalEstadio Monumental David ArellanoPatricio LoustauMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Thu2022-06-3017:15 Independiente ec2–1ar LanúsEstadio de Liga Deportiva UniversitariaKevin OrtegaMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Wed2022-06-2919:30 AD Cali co0–0pe MelgarEstadio Deportivo CaliMario Díaz de VivarMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Wed2022-06-2920:30 Dep Táchira ve1–1br SantosEstadio Polideportivo de Pueblo NuevoGery VargasMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Thu2022-06-3020:30 Olimpia py2–0br Atl GoianienseEstadio Defensores del ChacoPiero MazaMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Thu2022-06-3020:30 Univ Católica cl2–4br São PauloEstadio Nacional Julio Martínez PrádanosChristian FerreyraMatch ReportLeg 1 of 2
Round of 16Tue2022-07-0519:15 CA Unión ar1–2uy NacionalEstadio 15 de AbrilPiero MazaMatch ReportLeg 2 of 2; Nacional won
Round of 16Wed2022-07-0619:15 Ceará br3–0bo The Strongest46,231Estádio CastelãoDerlis LópezMatch ReportLeg 2 of 2; Ceará won
Round of 16Tue2022-07-0521:30 Internacional br4–1cl Colo-Colo40,598Estádio José Pinheiro BorbaDarío HerreraMatch ReportLeg 2 of 2; Internacional won
Round of 16Thu2022-07-0719:15 Lanús ar0–0ec IndependienteEstadio Ciudad de LanúsCristián GarayMatch ReportLeg 2 of 2; Independiente won
Round of 16Wed2022-07-0619:30 Melgar pe2–1co AD CaliEstadio de la Universidad Nacional San A...Facundo TelloMatch ReportLeg 2 of 2; Melgar won
Round of 16Wed2022-07-0621:30 Santos br(2) 1–1 (4)ve Dep Táchira11,081Estádio do MorumbiKevin OrtegaMatch ReportLeg 2 of 2; Dep Táchira won; Dep Táchira won on penalty kicks following extra time
Round of 16Thu2022-07-0721:30 Atl Goianiense br(5) 2–0 (3)py OlimpiaEstádio Antônio AcciolyWilmar RoldánMatch ReportLeg 2 of 2; Atl Goianiense won; Atl Goianiense won on penalty kicks following extra time
Round of 16Thu2022-07-0721:30 São Paulo br4–1cl Univ Católica47,097Estádio do MorumbiAlexis HerreraMatch ReportLeg 2 of 2; São Paulo won
Quarter-finalsTue2022-08-0219:15 Nacional uy0–1br Atl GoianienseEstadio Gran Parque CentralEber AquinoMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsWed2022-08-0319:15 São Paulo br1–0br Ceará52,388Estádio do MorumbiPiero MazaMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsTue2022-08-0220:30 Dep Táchira ve0–1ec IndependienteEstadio Polideportivo de Pueblo NuevoWilton SampaioMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsThu2022-08-0417:15 Melgar pe0–0br Internacional27,281Estadio de la Universidad Nacional San A...Andrés MatonteMatch ReportLeg 1 of 2
Quarter-finalsTue2022-08-0919:15 Atl Goianiense bruy NacionalEstádio do Governo do Estado de GoiásHead-to-HeadLeg 2 of 2; Nacional 0:1 Atl Goianiense
Quarter-finalsWed2022-08-1019:15 Ceará brbr São PauloEstádio CastelãoHead-to-HeadLeg 2 of 2; São Paulo 1:0 Ceará
Quarter-finalsTue2022-08-0919:30 Independiente ecve Dep TáchiraEstadio de Liga Deportiva UniversitariaHead-to-HeadLeg 2 of 2; Dep Táchira 0:1 Independiente
Quarter-finalsThu2022-08-1119:15 Internacional brpe MelgarEstádio José Pinheiro BorbaHead-to-HeadLeg 2 of 2; Melgar 0:0 Internacional

About FBref.com

FBref.com launched (June 13, 2018) with domestic league coverage for England, France, Germany, Italy, Spain, and United States. Since then we have been steadily expanding our coverage to include domestic leagues from over 40 countries as well as domestic cup, super cup and youth leagues from top European countries. We have also added coverage for major international cups such as the UEFA Champions League and Copa Libertadores.

FBref includes what we believe is one of the most complete sources for women's soccer data on the internet. This includes the entire history of the FIFA Women's World Cup as well as recent domestic league seasons from nine countries.

In collaboration with StatsBomb, we are including advanced analytical data such as xG and xA for select competitions. For more information on the expected goals model and which competitions are covered, see our xG explainer.

Note that player records are likely not complete for their careers. Players may come from or move to leagues we don't currently cover. This issue will go down over time, as we add new leagues and seasons. We will never in the future have less data than we do today. FBref is currently ad-free. The only payment we will ask for is that you let us know if you find an issue, so we can get better and better.

You can sign up to receive an e-mail when new countries and features launch.

For more information, see our Launch Blog Post, the overall leagues/competition page with details on leagues and seasons we include, or our About Page. Let us know if you find an issue or have a suggestion.

FBref is one of seven Sports-Reference.com sites.