Qualifying Rounds

Preliminary Round

Jun 27
FC Progrès
Cardiff Met
Jul 4
Cardiff Met
FC Progrès
FC Progrès won on away goals, after aggregate score was tied.
Jun 27
Barry Town
Cliftonville
Jul 4
Cliftonville
Barry Town
Cliftonville won on aggregate score over two legs.
Jun 27
La Fiorita
Engordany
Jul 4
Engordany
La Fiorita
Engordany won on aggregate score over two legs.
Jun 27
UE Sant Julià
Europa
Jul 4
Europa
UE Sant Julià
Europa won on aggregate score over two legs.
Jun 27
FC Prishtina
St. Joseph's
Jul 2
St. Joseph's
FC Prishtina
St. Joseph's won on aggregate score over two legs.
Jun 27
SP Tre Fiori
Jul 4
SP Tre Fiori
won on aggregate score over two legs.
Jun 27
Ballymena Utd
NSÍ Runavík
Jul 4
NSÍ Runavík
Ballymena Utd
Ballymena Utd won on aggregate score over two legs.

First Qualifying Round

5–2
B36  Club Crest
Jul 11
Crusaders
B36
Jul 18
B36
Crusaders
Crusaders won on aggregate score over two legs.
Jul 11
KuPS
FK Vitebsk
Jul 18
FK Vitebsk
KuPS
KuPS won on aggregate score over two legs.
Jul 11
DAC 1904
Cracovia
Jul 18
Cracovia
DAC 1904
DAC 1904 won on away goals, after aggregate score was tied.
Jul 11
Brøndby
Inter Turku
Jul 18
Inter Turku
Brøndby
Brøndby won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Ordabasy
Torp Kutaisi
Jul 18
Torp Kutaisi
Ordabasy
Ordabasy won on aggregate score over two legs.
4–2
Jul 11
Aberdeen
RoPS
Jul 18
RoPS
Aberdeen
Aberdeen won on aggregate score over two legs.
Jul 9
St. Joseph's
Rangers
Jul 18
Rangers
St. Joseph's
Rangers won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Stjarnan
FCI Levadia
Jul 18
FCI Levadia
Stjarnan
Stjarnan won on away goals, after aggregate score was tied.
Jul 11
Čukarički
Banants
Jul 16
Banants
Čukarički
Čukarički won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Flora
Radnički Niš
Jul 18
Radnički Niš
Flora
Flora won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Brann
Shamrock Rov
Jul 18
Shamrock Rov
Brann
Shamrock Rov won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Olimpija Ljubl
FK Rīgas FS
Jul 18
FK Rīgas FS
Olimpija Ljubl
Olimpija Ljubl won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Connah's Quay
Kilmarnock
Jul 18
Kilmarnock
Connah's Quay
Connah's Quay won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Alashkert
Makedonija GP
Jul 18
Makedonija GP
Alashkert
Alashkert won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Narva Trans
Budućnost
Jul 18
Budućnost
Narva Trans
Budućnost won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Laçi
Hapoel BS
Jul 18
Hapoel BS
Laçi
Hapoel BS won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Cork City FC
FC Progrès
Jul 18
FC Progrès
Cork City FC
FC Progrès won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Europa
Legia Warsaw
Jul 18
Legia Warsaw
Europa
Legia Warsaw won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Malmö
Ballymena Utd
Jul 18
Ballymena Utd
Malmö
Malmö won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Akad Pandev
Zrinjski
Jul 18
Zrinjski
Akad Pandev
Zrinjski won on aggregate score over two legs.
Jul 11
FK Liepāja
Dinamo Minsk
Jul 18
Dinamo Minsk
FK Liepāja
FK Liepāja won on aggregate score over two legs.
Jul 10
Jeunesse Esch
Tobol Qostanaı
Jul 18
Tobol Qostanaı
Jeunesse Esch
Jeunesse Esch won on away goals, after aggregate score was tied.
Jul 11
Kauno Žalgiris
Apollon
Jul 18
Apollon
Kauno Žalgiris
Apollon won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Molde
KR Reykjavík
Jul 18
KR Reykjavík
Molde
Molde won on aggregate score over two legs.
 Club Crest
1–1
Jul 11
Riteriai
Jul 16
Riteriai
won on away goals, after aggregate score was tied.
Jul 11
AÉK Lárnaka
Petrocub
Jul 18
Petrocub
AÉK Lárnaka
AÉK Lárnaka won on aggregate score over two legs.
4–1
Jul 11
FCSB
Milsami
Jul 18
Milsami
FCSB
FCSB won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Dinamo Tbilisi
Engordany
Jul 18
Engordany
Dinamo Tbilisi
Dinamo Tbilisi won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Ventspils
Teuta Durrës
Jul 18
Teuta Durrës
Ventspils
Ventspils won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Široki Brijeg
Qaırat Almaty
Jul 18
Qaırat Almaty
Široki Brijeg
Qaırat Almaty won on aggregate score over two legs.
Jul 9
CSKA Sofia
Titograd
Jul 16
Titograd
CSKA Sofia
CSKA Sofia won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Maccabi Haifa
NŠ Mura
Jul 18
NŠ Mura
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Balzan
Domžale
Jul 18
Domžale
Balzan
Domžale won on aggregate score over two legs.
Jul 9
Gzira United
Hajduk Split
Jul 18
Hajduk Split
Gzira United
Gzira United won on away goals, after aggregate score was tied.
Jul 11
Pyunik
Shkupi Skopje
Jul 18
Shkupi Skopje
Pyunik
Pyunik won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Speranţa
Neftçi
Jul 18
Neftçi
Speranţa
Neftçi won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Debrecen
Kukësi
Jul 18
Kukësi
Debrecen
Debrecen won on aggregate score over two legs.
Jul 11
MFK Ružomberok
Levski Sofia
Jul 18
Levski Sofia
MFK Ružomberok
Levski Sofia won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Cliftonville
Haugesund
Jul 18
Haugesund
Cliftonville
Haugesund won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Zeta
Fehérvár
Jul 18
Fehérvár
Zeta
Fehérvár won on aggregate score over two legs.
Jul 11
St. Patrick's
Norrköping
Jul 18
Norrköping
St. Patrick's
Norrköping won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Breiðablik
Vaduz
Jul 18
Vaduz
Breiðablik
Vaduz won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Fola Esch
Chikhura
Jul 17
Chikhura
Fola Esch
Chikhura won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Səbail FK
U Craiova
Jul 18
U Craiova
Səbail FK
U Craiova won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Honvéd
Žalgiris
Jul 18
Žalgiris
Honvéd
Honvéd won on aggregate score over two legs.
Jul 11
Bijeljina
Spartak Trnava
Jul 18
Spartak Trnava
Bijeljina
Spartak Trnava won on penalty kicks following extra time.
Jul 11
Soligorsk
Hibernians
Jul 18
Hibernians
Soligorsk
Soligorsk won on aggregate score over two legs.

Second Qualifying Round

Jul 25
Wolves
Crusaders
Aug 1
Crusaders
Wolves
Wolves won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Partizani
Sheriff
Aug 1
Sheriff
Partizani
Sheriff won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Rangers
FC Progrès
Aug 1
FC Progrès
Rangers
Rangers won on aggregate score over two legs.
5–3
Jul 25
Alashkert
FCSB
Aug 1
FCSB
Alashkert
FCSB won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Honvéd
U Craiova
Aug 1
U Craiova
Honvéd
U Craiova won on penalty kicks following extra time.
Jul 25
Lechia Gdańsk
Brøndby
Aug 1
Brøndby
Lechia Gdańsk
Brøndby won on aggregate score over two legs, after extra time.
Jul 23
Tre Penne
FK Sūduva
Jul 30
FK Sūduva
Tre Penne
FK Sūduva won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Torino
Debrecen
Aug 1
Debrecen
Torino
Torino won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Jeunesse Esch
Vitória
Aug 1
Vitória
Jeunesse Esch
Vitória won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Domžale
Malmö
Aug 1
Malmö
Domžale
Malmö won on aggregate score over two legs.
Jul 25
DAC 1904
Atromitos
Aug 1
Atromitos
DAC 1904
Atromitos won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Budućnost
Zorya Luhansk
Aug 1
Zorya Luhansk
Budućnost
Zorya Luhansk won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Utrecht
Zrinjski
Aug 1
Zrinjski
Utrecht
Zrinjski won on aggregate score over two legs, after extra time.
Jul 25
Aris
AE Lemesós
Aug 1
AE Lemesós
Aris
Aris won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Qəbələ
Dinamo Tbilisi
Aug 1
Dinamo Tbilisi
Qəbələ
Dinamo Tbilisi won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Hapoel BS
Qaırat Almaty
Aug 1
Qaırat Almaty
Hapoel BS
Hapoel BS won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Haugesund
Sturm Graz
Aug 1
Sturm Graz
Haugesund
Haugesund won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Chikhura
Aberdeen
Aug 1
Aberdeen
Chikhura
Aberdeen won on aggregate score over two legs.
Jul 23
Shkëndija 79
F91 Dudelange
Jul 30
F91 Dudelange
Shkëndija 79
F91 Dudelange won on aggregate score over two legs.
Jul 23
Ararat-Armenia
Lincoln
Jul 30
Lincoln
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Flora
Eint Frankfurt
Aug 1
Eint Frankfurt
Flora
Eint Frankfurt won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Fehérvár
Vaduz
Aug 1
Vaduz
Fehérvár
Vaduz won on aggregate score over two legs, after extra time.
Jul 25
AZ Alkmaar
Häcken
Aug 1
Häcken
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar won on aggregate score over two legs.
3–2
HB  Club Crest
Jul 23
HB
Linfield
Aug 1
Linfield
HB
Linfield won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Valur
Ludogorets
Aug 1
Ludogorets
Valur
Ludogorets won on aggregate score over two legs.
Jul 25
AÉK Lárnaka
Levski Sofia
Aug 1
Levski Sofia
AÉK Lárnaka
AÉK Lárnaka won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Shamrock Rov
Apollon
Aug 1
Apollon
Shamrock Rov
Apollon won on aggregate score over two legs, after extra time.
Jul 25
Loko Plovdiv
Spartak Trnava
Aug 1
Spartak Trnava
Loko Plovdiv
Loko Plovdiv won on away goals, after aggregate score was tied.
Jul 25
Soligorsk
Esbjerg
Aug 1
Esbjerg
Soligorsk
Soligorsk won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Connah's Quay
Partizan
Aug 1
Partizan
Connah's Quay
Partizan won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Legia Warsaw
KuPS
Aug 1
KuPS
Legia Warsaw
Legia Warsaw won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Molde
Čukarički
Jul 31
Čukarički
Molde
Molde won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Y. Malatyaspor
Olimpija Ljubl
Aug 1
Olimpija Ljubl
Y. Malatyaspor
Y. Malatyaspor won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Ventspils
Gzira United
Aug 1
Gzira United
Ventspils
Ventspils won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Pyunik
Jablonec
Aug 1
Jablonec
Pyunik
Pyunik won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Piast Gliwice
Rīga FC
Aug 1
Rīga FC
Piast Gliwice
Rīga FC won on away goals, after aggregate score was tied.
Jul 25
Mladá Boleslav
Ordabasy
Aug 1
Ordabasy
Mladá Boleslav
Mladá Boleslav won on aggregate score over two legs.
2–0
 Club Crest
Jul 25
Luzern
Aug 1
Luzern
Luzern won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Espanyol
Stjarnan
Aug 1
Stjarnan
Espanyol
Espanyol won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Strasbourg
Maccabi Haifa
Aug 1
Maccabi Haifa
Strasbourg
Strasbourg won on aggregate score over two legs.
7–5
Jul 25
Gent
Viitorul
Aug 1
Viitorul
Gent
Gent won on aggregate score over two legs.
Jul 24
Sl. Bratislava
Feronikeli
Jul 30
Feronikeli
Sl. Bratislava
Sl. Bratislava won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Norrköping
FK Liepāja
Aug 1
FK Liepāja
Norrköping
Norrköping won on aggregate score over two legs.
Jul 25
CSKA Sofia
Osijek
Aug 1
Osijek
CSKA Sofia
CSKA Sofia won on penalty kicks following extra time.
Jul 23
Santa Coloma
Astana FK
Aug 1
Astana FK
Santa Coloma
Astana FK won on aggregate score over two legs.
Jul 25
Arsenal Tula
Neftçi
Aug 1
Neftçi
Arsenal Tula
Neftçi won on aggregate score over two legs.

Third Qualifying Round

8–0
Aug 8
Pyunik
Wolves
Aug 15
Wolves
Pyunik
Wolves won on aggregate score over two legs.
Aug 7
Sl. Bratislava
Dundalk
Aug 13
Dundalk
Sl. Bratislava
Sl. Bratislava won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Malmö
Zrinjski
Aug 15
Zrinjski
Malmö
Malmö won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Thun
Spartak Moscow
Aug 15
Spartak Moscow
Thun
Spartak Moscow won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Neftçi
Bnei Yehuda TA
Aug 15
Bnei Yehuda TA
Neftçi
Bnei Yehuda TA won on aggregate score over two legs.
Aug 6
Sutjeska Nik
Linfield
Aug 13
Linfield
Sutjeska Nik
Linfield won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Vaduz
Eint Frankfurt
Aug 15
Eint Frankfurt
Vaduz
Eint Frankfurt won on aggregate score over two legs.
Aug 8
F91 Dudelange
Nõmme Kalju
Aug 13
Nõmme Kalju
F91 Dudelange
F91 Dudelange won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Austria Wien
Apollon
Aug 15
Apollon
Austria Wien
Apollon won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Torino
Soligorsk
Aug 15
Soligorsk
Torino
Torino won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Partizan
Y. Malatyaspor
Aug 15
Y. Malatyaspor
Partizan
Partizan won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Feyenoord
Dinamo Tbilisi
Aug 15
Dinamo Tbilisi
Feyenoord
Feyenoord won on aggregate score over two legs.
2–1
Aug 8
Sarajevo
BATE
Aug 15
BATE
Sarajevo
BATE won on aggregate score over two legs.
Aug 8
FC Mariupol
AZ Alkmaar
Aug 15
AZ Alkmaar
FC Mariupol
AZ Alkmaar won on aggregate score over two legs.
3–3
HJK  Club Crest
Aug 6
Rīga FC
HJK
Aug 15
HJK
Rīga FC
Rīga FC won on away goals, after aggregate score was tied.
Aug 8
Norrköping
Hapoel BS
Aug 15
Hapoel BS
Norrköping
Hapoel BS won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Sheriff
AIK Stockholm
Aug 15
AIK Stockholm
Sheriff
AIK Stockholm won on aggregate score over two legs.
Aug 8
AÉK Lárnaka
Gent
Aug 15
Gent
AÉK Lárnaka
Gent won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Loko Plovdiv
Strasbourg
Aug 15
Strasbourg
Loko Plovdiv
Strasbourg won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Midtjylland
Rangers
Aug 15
Rangers
Midtjylland
Rangers won on aggregate score over two legs.
Aug 8
CSKA Sofia
Zorya Luhansk
Aug 15
Zorya Luhansk
CSKA Sofia
Zorya Luhansk won on aggregate score over two legs.
4–3
Aug 8
Molde
Aris
Aug 15
Aris
Molde
Molde won on aggregate score over two legs, after extra time.
Aug 8
Astana FK
Valletta
Aug 15
Valletta
Astana FK
Astana FK won on aggregate score over two legs.
Aug 6
Ararat-Armenia
Saburtalo
Aug 14
Saburtalo
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Antwerp
Viktoria Plzeň
Aug 15
Viktoria Plzeň
Antwerp
Antwerp won on away goals, after aggregate score was tied.
Aug 8
Sparta Prague
Trabzonspor
Aug 15
Trabzonspor
Sparta Prague
Trabzonspor won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Ventspils
Vitória
Aug 14
Vitória
Ventspils
Vitória won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Legia Warsaw
Atromitos
Aug 14
Atromitos
Legia Warsaw
Legia Warsaw won on aggregate score over two legs.
Aug 8
U Craiova
AEK Athens
Aug 15
AEK Athens
U Craiova
AEK Athens won on aggregate score over two legs.
7–3
Aug 8
Brøndby
Braga
Aug 15
Braga
Brøndby
Braga won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Luzern
Espanyol
Aug 15
Espanyol
Luzern
Espanyol won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Rijeka
Aberdeen
Aug 15
Aberdeen
Rijeka
Rijeka won on aggregate score over two legs.
Aug 8
FCSB
Mladá Boleslav
Aug 15
Mladá Boleslav
FCSB
FCSB won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Haugesund
PSV Eindhoven
Aug 15
PSV Eindhoven
Haugesund
PSV Eindhoven won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Maccabi TA
FK Sūduva
Aug 15
FK Sūduva
Maccabi TA
FK Sūduva won on aggregate score over two legs.
Aug 8
Ludogorets
The New Saints
Aug 15
The New Saints
Ludogorets
Ludogorets won on aggregate score over two legs.

Play-off Round

Aug 22
Feyenoord
Hapoel BS
20:30
Hapoel BS
 Aug 29 
Feyenoord
Results are the aggregate results over two legs.
1–2
Aug 22
Gent
Rijeka
20:00
Rijeka
 Aug 29 
Gent
Results are the aggregate results over two legs.
0–3
Aug 22
Astana FK
BATE
20:00
BATE
 Aug 29 
Astana FK
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Braga
Spartak Moscow
20:15
Spartak Moscow
 Aug 29 
Braga
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Ludogorets
Maribor
20:15
Maribor
 Aug 29 
Ludogorets
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Strasbourg
Eint Frankfurt
20:30
Eint Frankfurt
 Aug 29 
Strasbourg
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Malmö
Bnei Yehuda TA
20:00
Bnei Yehuda TA
 Aug 29 
Malmö
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Ararat-Armenia
F91 Dudelange
20:00
F91 Dudelange
 Aug 29 
Ararat-Armenia
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
AZ Alkmaar
Antwerp
19:30
Antwerp
 Aug 29 
AZ Alkmaar
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
AEK Athens
Trabzonspor
20:30
Trabzonspor
 Aug 29 
AEK Athens
Results are the aggregate results over two legs.
2–3
Aug 22
Torino
Wolves
19:45
Wolves
 Aug 29 
Torino
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
PSV Eindhoven
Apollon
20:00
Apollon
 Aug 29 
PSV Eindhoven
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Legia Warsaw
Rangers
19:45
Rangers
 Aug 29 
Legia Warsaw
Results are the aggregate results over two legs.
0–0
Aug 22
FCSB
Vitória
20:00
Vitória
 Aug 29 
FCSB
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Linfield
Qarabağ Ağdam
20:00
Qarabağ Ağdam
 Aug 29 
Linfield
Results are the aggregate results over two legs.
1–2
Aug 22
Partizan
Molde
19:00
Molde
 Aug 29 
Partizan
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Espanyol
Zorya Luhansk
20:00
Zorya Luhansk
 Aug 29 
Espanyol
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Sl. Bratislava
PAOK
20:00
PAOK
 Aug 29 
Sl. Bratislava
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
FC Copenhagen
Rīga FC
19:45
Rīga FC
 Aug 29 
FC Copenhagen
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
Celtic
AIK Stockholm
19:00
AIK Stockholm
 Aug 29 
Celtic
Results are the aggregate results over two legs.
Aug 22
FK Sūduva
Ferencváros
20:00
Ferencváros
 Aug 29 
FK Sūduva
Results are the aggregate results over two legs.

League Notes

Rank Key

About FBref.com

FBref.com launched (June 13, 2018) with coverage for England (5 leagues), France (2 leagues), Germany (3 leagues), Italy (2 leagues), Spain (2 leagues), and United States (3 leagues).

We have also added: Netherlands (July 16, 2018), Scotland (July 23, 2018), Portugal (July 30, 2018), Mexico (Oct 29, 2018), Belgium (Oct 29, 2018), Austria (Oct 29, 2018), Australia (Nov 5, 2018), Russia (Nov 5, 2018), Poland (Nov 12, 2018), Turkey (Nov 12, 2018), Denmark (Nov 28, 2018), Switzerland (Dec 4, 2018), Ukraine (Dec 17, 2018), Croatia (Dec 21, 2018), Greece (Jan 15, 2019), Bulgaria (Jan 29, 2019), Romania (Feb 18, 2019), Serbia (Mar 1, 2019), Czech Republic (Mar 1, 2019), Hungary (Mar 14, 2019), Norway (Apr 9, 2019), Sweden (Apr 9, 2019), Finland (Apr 18, 2019), Brazil (Jul 25, 2019), Argentina (Jul 29, 2019), China PR (Jul 29, 2019), Korea Republic (Jul 30, 2019), Japan (Aug 2, 2019), Chile (Aug 2, 2019), Colombia (Aug 6, 2019), Ecuador (Aug 6, 2019), Iran (Aug 7, 2019), Paraguay (Aug 8, 2019), Saudi Arabia (Aug 9, 2019), South Africa (Aug 12, 2019), Uruguay (Aug 14, 2019), Peru (Aug 15, 2019), India (Aug 16, 2019). We have many more leagues, but are vetting them and will release them as they are prepared.

On April 12, 2019, we released what we believe is one of the most complete sources for women's soccer data on the internet. This includes: FIFA Women's World Cup (1991-present), Women's Olympic Soccer (2016), UEFA Women's Champions League (2016-present), NWSL (USA) (2017-present), Women's Super League (ENG) (2017-present), Division 1 Féminine (FRA) (2017-present), Division 1 Féminine (GER) (2016-present), W-League (AUS) (2018-2019), Eredivisie Vrouwen (NED) (2018-2019), Toppserien (NOR) (2017-present), Damallsvenskan (SWE) (2017-present)

Note that player records are likely not complete for their careers. Players may come from or move to leagues we don't currently cover. This issue will go down over time, as we add new leagues and seasons. Eventually, you'll be able to see Alexis Sanchez's stats in the Chilean Primera or maybe even Johan Cruyff's career stats. We will never in the future have less data than we do today. Because we are launching with a small set of countries, FBref will be ad-free for the entire year after its launch. The only payment we will ask for is that you let us know if you find an issue, so we can get better and better.

You can sign up to receive an e-mail when new countries and features launch.

For more information, see our Launch Blog Post, the overall leagues/competition page with details on leagues and seasons we include, or our About Page. Let us know if you find an issue or have a suggestion.

FBref is one of seven Sports-Reference.com sites.