Main draw

Final (April 27, 2019)

Rennes won on penalty kicks following extra time.

Semi-finals (April 2, 2019 to April 3, 2019)

Final
Rennes won match in normal time and advance to Final.
Paris S-G won match in normal time and advance to Final.

Quarter-finals (February 26, 2019 to March 6, 2019)

Paris S-G won match in normal time and advance to Semi-finals.
Rennes won match in normal time and advance to Semi-finals.
Final
Lyon won match in normal time and advance to Semi-finals.
Nantes won match in normal time and advance to Semi-finals.

Round of 16 (February 5, 2019 to February 7, 2019)

Nantes won match in normal time and advance to Quarter-finals.
Dijon won match in normal time and advance to Quarter-finals.
Orléans won match in normal time and advance to Quarter-finals.
Caen won on penalty kicks following extra time and advance to Quarter-finals.
Vitré won match in normal time and advance to Quarter-finals.
Paris S-G won match following extra time and advance to Quarter-finals.
Rennes won match in normal time and advance to Quarter-finals.
Lyon won match in normal time and advance to Quarter-finals.

Round of 32 (January 22, 2019 to February 2, 2019)

Guingamp won match following extra time and advance to Round of 16.
Villefranche won match in normal time and advance to Round of 16.
Lyon-Duchère won match in normal time and advance to Round of 16.
Toulouse won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 16.
Final
Metz won match in normal time and advance to Round of 16.
Final
Lille won match in normal time and advance to Round of 16.
Rennes won match in normal time and advance to Round of 16.
IC Croix won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 16.
Caen won match in normal time and advance to Round of 16.
Orléans won match following extra time and advance to Round of 16.
Dijon won match in normal time and advance to Round of 16.
Paris S-G won match in normal time and advance to Round of 16.
SC Bastia won match in normal time and advance to Round of 16.
Vitré won match in normal time and advance to Round of 16.
Final
Lyon won match in normal time and advance to Round of 16.
Nantes won match in normal time and advance to Round of 16.

Round of 64 (January 4, 2019 to January 16, 2019)

Nantes won match in normal time and advance to Round of 32.
SC Bastia won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 32.
Viry-Châtillon won match in normal time and advance to Round of 32.
IC Croix won match in normal time and advance to Round of 32.
Les Herbiers won match in normal time and advance to Round of 32.
Marign. Gignac won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 32.
Lyon-Duchère won match in normal time and advance to Round of 32.
Amiens won match in normal time and advance to Round of 32.
Entente SSG won match in normal time and advance to Round of 32.
Bergerac won match in normal time and advance to Round of 32.
Guingamp won match in normal time and advance to Round of 32.
Nancy won match in normal time and advance to Round of 32.
Orléans won match following extra time and advance to Round of 32.
Dijon won match in normal time and advance to Round of 32.
Sète won match in normal time and advance to Round of 32.
Metz won match following extra time and advance to Round of 32.
Villefranche won match following extra time and advance to Round of 32.
Caen won match in normal time and advance to Round of 32.
Lyon won match in normal time and advance to Round of 32.
Andrézieux won match in normal time and advance to Round of 32.
Monaco won match in normal time and advance to Round of 32.
Rennes won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 32.
Final
Reims won match in normal time and advance to Round of 32.
Le Havre won match in normal time and advance to Round of 32.
Toulouse won match in normal time and advance to Round of 32.
St-Pryvé St-H. won match in normal time and advance to Round of 32.
Noisy-le-Grand won match in normal time and advance to Round of 32.
Vitré won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 32.
Saint-Étienne won match in normal time and advance to Round of 32.
Paris S-G won match in normal time and advance to Round of 32.
Lille won match in normal time and advance to Round of 32.
Strasbourg won match following extra time and advance to Round of 32.

Eighth round (December 8, 2018 to December 16, 2018)

Lens won match in normal time and advance to Round of 64.
Lyon-Duchère won match in normal time and advance to Round of 64.
Aiglon won match in normal time and advance to Round of 64.
IC Croix won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 64.
Gazélec Ajaccio won match following extra time and advance to Round of 64.
US Raon won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 64.
Villefranche won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 64.
Le Havre won match in normal time and advance to Round of 64.
Clermont Foot won match in normal time and advance to Round of 64.
Entente SSG won match in normal time and advance to Round of 64.
Nancy won match in normal time and advance to Round of 64.
Schiltigheim won match in normal time and advance to Round of 64.
Sochaux won match in normal time and advance to Round of 64.
Viry-Châtillon won match following extra time and advance to Round of 64.
GSI Pontivy won match in normal time and advance to Round of 64.
Grenoble won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 64.
St-Pryvé St-H. won match in normal time and advance to Round of 64.
Châteauroux won match in normal time and advance to Round of 64.
Les Herbiers won match in normal time and advance to Round of 64.
Red Star won match in normal time and advance to Round of 64.
Vitré won match in normal time and advance to Round of 64.
Tours FC won match in normal time and advance to Round of 64.
Pontivy won match in normal time and advance to Round of 64.
Orléans won match in normal time and advance to Round of 64.
Canet RFC won match in normal time and advance to Round of 64.
Bergerac won match in normal time and advance to Round of 64.
US Concarneau won match in normal time and advance to Round of 64.
Marign. Gignac won match in normal time and advance to Round of 64.
Saint-Quentin won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 64.
Andrézieux won match in normal time and advance to Round of 64.
Ol. Strasbourg won match in normal time and advance to Round of 64.
Aurillac won match in normal time and advance to Round of 64.
Noisy-le-Grand won match in normal time and advance to Round of 64.
Metz won match in normal time and advance to Round of 64.
ESC Longueau won match in normal time and advance to Round of 64.
Gravelines won match in normal time and advance to Round of 64.
Brest won match in normal time and advance to Round of 64.
Limonest won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 64.
Valenciennes won match following extra time and advance to Round of 64.
Sète won match in normal time and advance to Round of 64.
Niort won match in normal time and advance to Round of 64.
Bourges won on penalty kicks following extra time and advance to Round of 64.
SC Bastia won match following extra time and advance to Round of 64.
Le Puy Foot 43 won match in normal time and advance to Round of 64.

Seventh round (November 16, 2018 to November 18, 2018)

IC Croix won match in normal time and advance to Eighth round.
Valenciennes won match in normal time and advance to Eighth round.
Épinal won match following extra time and advance to Eighth round.
Côte Bleue won match in normal time and advance to Eighth round.
Thaon won match in normal time and advance to Eighth round.
Aiglon won on penalty kicks following extra time and advance to Eighth round.
CMS Oissel won match in normal time and advance to Eighth round.
Sedan Ardennes won match in normal time and advance to Eighth round.
Sochaux won match following extra time and advance to Eighth round.
Schiltigheim won match in normal time and advance to Eighth round.
Villefranche won match following extra time and advance to Eighth round.
US Concarneau won match in normal time and advance to Eighth round.
Bobigny won match in normal time and advance to Eighth round.
St-Pryvé St-H. won match in normal time and advance to Eighth round.
Saint-Maur Lus won match following extra time and advance to Eighth round.
Entente SSG won match in normal time and advance to Eighth round.
Le Puy Foot 43 won on penalty kicks following extra time and advance to Eighth round.
Crest-Aouste won match in normal time and advance to Eighth round.
Tours FC won on penalty kicks following extra time and advance to Eighth round.
USC Paray won match in normal time and advance to Eighth round.
Vannes OC won match in normal time and advance to Eighth round.
Lyon-Duchère won match in normal time and advance to Eighth round.
Vitré won match in normal time and advance to Eighth round.
Niort won match in normal time and advance to Eighth round.
Troyes won match in normal time and advance to Eighth round.
Gravelines won match following extra time and advance to Eighth round.
Pau FC won match following extra time and advance to Eighth round.
Andrézieux won match in normal time and advance to Eighth round.
Orléans won match in normal time and advance to Eighth round.
Nancy won match in normal time and advance to Eighth round.
Vendée Poiré won match in normal time and advance to Eighth round.
Aurillac won match following extra time and advance to Eighth round.
Châteauroux won match in normal time and advance to Eighth round.
Le Havre won match in normal time and advance to Eighth round.
Canet RFC won match in normal time and advance to Eighth round.
Angoulême won match in normal time and advance to Eighth round.
Alès OL won match in normal time and advance to Eighth round.
Viry-Châtillon won match in normal time and advance to Eighth round.
GSI Pontivy won match in normal time and advance to Eighth round.
US Boulogne won match in normal time and advance to Eighth round.
Lens won match in normal time and advance to Eighth round.
Grenoble won match in normal time and advance to Eighth round.
Challans won match in normal time and advance to Eighth round.
Clermont Foot won match following extra time and advance to Eighth round.
SC Bastia won match in normal time and advance to Eighth round.
Brest won match in normal time and advance to Eighth round.
Chamalières won match in normal time and advance to Eighth round.
Bourges won on penalty kicks following extra time and advance to Eighth round.
Illkirch-Graff won match in normal time and advance to Eighth round.
Marign. Gignac won match following extra time and advance to Eighth round.
Saint-Quentin won match in normal time and advance to Eighth round.
SL Neuweg won match in normal time and advance to Eighth round.
Bergerac won match in normal time and advance to Eighth round.
ESC Longueau won match in normal time and advance to Eighth round.
Étoile FC FSR won match in normal time and advance to Eighth round.
Charité won match in normal time and advance to Eighth round.
Px-Mézières won match in normal time and advance to Eighth round.
Villers-Houlga won match in normal time and advance to Eighth round.
Montagnarde won match in normal time and advance to Eighth round.
US Raon won match in normal time and advance to Eighth round.
US Annecy won match in normal time and advance to Eighth round.
Ste-Geneviève won match in normal time and advance to Eighth round.
ASC Biesheim won match in normal time and advance to Eighth round.
Gazélec Ajaccio won match following extra time and advance to Eighth round.
Noisy-le-Grand won match following extra time and advance to Eighth round.
La Chapelle SL won match in normal time and advance to Eighth round.
Saint-Omer won match following extra time and advance to Eighth round.
Metz won on penalty kicks following extra time and advance to Eighth round.
Lège-Cap won match in normal time and advance to Eighth round.
Vertou won match following extra time and advance to Eighth round.
Pays Neslois won on penalty kicks following extra time and advance to Eighth round.
Lannion won match in normal time and advance to Eighth round.
Limonest won match in normal time and advance to Eighth round.
Versailles won match in normal time and advance to Eighth round.
Avranches MSM won match in normal time and advance to Eighth round.
Grand-Quevilly won match in normal time and advance to Eighth round.
Ol. Strasbourg won match in normal time and advance to Eighth round.
Les Herbiers won match in normal time and advance to Eighth round.
Créteil won match in normal time and advance to Eighth round.
Rodez Aveyron won match in normal time and advance to Eighth round.
Sète won match following extra time and advance to Eighth round.
CS Avion won on penalty kicks following extra time and advance to Eighth round.
Pontivy won match in normal time and advance to Eighth round.
Red Star won match in normal time and advance to Eighth round.
Hyères FC won match in normal time and advance to Eighth round.
Beaucaire won match in normal time and advance to Eighth round.
Besançon won match following extra time and advance to Eighth round.
Saint-Malo won match in normal time and advance to Eighth round.

League Table

League Table Table
Rk Squad MP W D L GF GA GDiff Pts Attendance Top Team Scorer Goalkeeper Notes
1Club Crest Rennes6620137+62012,554Theoson Siebatcheu - 3Tomáš Koubek
2Club Crest Paris S-G6511172+151647,152Ángel Di María - 3Alphonse Areola
3Club Crest Lyon5401115+61247,195Moussa Dembélé - 3Anthony Lopes
3Club Crest Nantes540194+512Kalifa Coulibaly - 3Maxime Dupé
5Club Crest Vitré651194+51611,086Rémi Laurent, William Gros... - 2Kévin Aubeneau
5Club Crest Orléans6501136+715Gaëtan Perrin - 4Thomas Renault
5Club Crest Caen4311105+510Yacine Bammou, Saîf-Eddine Khaoui... - 2Erwin Zelazny
5Club Crest Dijon4301127+59Naïm Sliti - 4Rúnar Alex Rúnarsson
9Club Crest SC Bastia5421117+4143,680Benjamin Santelli - 4Anthony Martin
9Club Crest IC Croix542155014Sofiane Mihoubi, Thomas De Parmentier - 2Clément Pétrel
9Club Crest Villefranche541163+313Ali M'Madi, Christian Toko... - 1Antoine Philippon
9Club Crest Metz541174+313Marvin Gakpa, Ibrahima Niane - 2Paul Delecroix
9Club Crest Lyon-Duchère5401136+712Franck Julienne - 5Maxime Hautbois
9Club Crest Toulouse321187+177,979Max Gradel, Manu García... - 2Mauro Goicoechea
9Club Crest Guingamp320175+26Marcus Thuram - 2Karl-Johan Johnsson
9Club Crest Lille320132+16Luiz Araújo, Jonathan Bamba... - 1Mike Maignan
17Club Crest Marign. Gignac432141+3111,007Jérémy Bru - 3Nicolas Zaccarelli
17Club Crest Bergerac4301155+109Diego Gómez, Pape Ndiasse Sarr... - 3Pierre Laborde-Turon
17Club Crest Le Havre4301135+89Jamal Thiaré - 4Yohann Thuram-Ulien
17Club Crest Les Herbiers4301104+69Oumar Pouye - 5Jean Louchet
17Club Crest Entente SSG430161+591,065Mathieu Géran, Kevin Farade... - 1Sébastien Raphose
17Club Crest Andrézieux430173+4913,313Christopher Desmartin, Lenny Alexis Leonil - 2Nicolas Markut
17Club Crest Sète430152+39716Kevin Testud - 2Brice Niclos
17Club Crest Nancy430152+39Alexis Busin, Maurice Dalé... - 1Guy N'dy Assembé
17Club Crest Noisy-le-Grand430164+29443Yves Yao, Madimoussa Coulibaly... - 1Pierre Petit Homme
17Club Crest St-Pryvé St-H.430175+29498Fabrice Seidou - 3Xavier Lenogue
17Club Crest Viry-Châtillon430168-29193Magloire Mbimbé - 2Vincent Da Silva
17Club Crest Reims211164+248,232Remi Oudin, Mathieu Cafaro - 2Edouard Mendy
17Club Crest Saint-Étienne210196+338,193Lois Diony, Rémy Cabella - 2Stéphane Ruffier
17Club Crest Amiens210112-134,158Cheick Timite - 1Matthieu Dreyer
17Club Crest Strasbourg210112-13Kévin Zohi - 1Bingourou Kamara
17Club Crest Monaco210123-13Radamel Falcao, Moussa Sylla - 1Loic Badiashile, Danijel Subašić
33Club Crest Bourges322124-28Kouamé N'Guessan, Bohui Zabou - 1Kévin Mokando
33Club Crest Clermont Foot321162+47Franck Honorat - 3Mehdi Jeannin
33Club Crest Brest321195+47Kévin Mayi, Gaëtan Charbonnier - 3Donovan Léon
33Club Crest US Concarneau321174+372,117Maxime Toupin, Thibault Sinquin... - 1Enzo Basilio
33Club Crest Limonest321152+37Serge Simon - 2Lorry Levionnois
33Club Crest Grenoble321142+27Maxime Spano, Nicolas Taravel... - 1Papa Demba Camara
33Club Crest ESC Longueau321142+272,359Kévin Vanpuywelde - 2Thomas Chatalen
33Club Crest Saint-Quentin321198+17Jessy Cambrone, Alfousseyni Jallow... - 2Valentin Prévost
33Club Crest Aiglon32115507Medhi Jaubert, Jacky Berdix... - 1Arnaud Huygues des Etages
33Club Crest Le Puy Foot 43321111071,526Jerry Vandam - 1Franck L'Hostis
33Club Crest Tours FC321144072,009Maxence Carlier, Ulrich N'Nomo... - 1Steeve Elana
33Club Crest US Raon321134-17610Kevin Duminy - 2Corentin Schmittheissler
33Club Crest Valenciennes320195+46Sloan Privat, Jorris Romil - 2Hillel Konaté
33Club Crest Châteauroux320186+26886Maxime Barthelmé - 3José Contreras Verna
33Club Crest Niort320142+26Dylan Louiserre, Andé Dona Ndoh... - 1Saturnin Allagbé
33Club Crest Gazélec Ajaccio320142+26Romain Armand, Jérémy Blayac... - 1David Oberhauser
33Club Crest Canet RFC320164+26512Sabri Hattab, Jordi Delclos - 2Thibault Cottes
33Club Crest Lens320164+26Mounir Chouiar - 2Jérémy Vachoux
33Club Crest Pontivy320154+167,966Kévin Le Sauce, Baptiste Marec - 2Malo Rolland
33Club Crest Sochaux320154+16Tope Obadeyi - 2Lawrence Ati-Zigi
33Club Crest Red Star320143+16Idriss Mhirsi, Loïc Lapoussin... - 1Sebastien Renot
33Club Crest Schiltigheim32014406190Benjamin Genghini - 2Stéphane Schneider
33Club Crest Aurillac32015506Souleymane Anne, Pierre Jamin - 2Jordan Combelle
33Club Crest Gravelines32014406Cody Brunet - 2Jérôme Carbonnier
33Club Crest GSI Pontivy320135-26582Florian Jégu - 2Clément Daoudou
33Club Crest Ol. Strasbourg320157-26226Habib Ibrahim Sidow, Soufiene Settou - 2Arthur Sohn
33Club Crest Bordeaux100101-108,797Benoît Costil
33Club Crest Montpellier100101-10Benjamin Lecomte
33Club Crest Angers100101-10Ludovic Butelle
33Club Crest Marseille100102-20Steve Mandanda
33Club Crest Nice100114-30Ihsan Sacko - 1Walter Benítez
33Club Crest Nîmes100103-30Paul Bernardoni
65Club Crest Hyères FC211162+441,029Farah Gomis, Xavier Dijoux... - 1Jérôme Scolan
65Club Crest Px-Mézières211153+24345Mamadou Thioune - 2Jeremie Jacquet
65Club Crest Chamalières211120+24489Sofien Benbachir, Archimed Colo - 1Jean-Baptiste Fourneuve
65Club Crest Créteil211131+24507Yamadou Fofana, Loïc Baal... - 1Léonard Aggoune
65Club Crest US Boulogne211142+24653Abdelkader Kraichi, Robert Maah... - 1Riffi Mandanda
65Club Crest Charité211132+141,391Omar Ouled Elgharbia - 2Maxime Rozier
65Club Crest Saint-Maur Lus211132+14453Kévin Diaz, Baba Sylla... - 1Alexandre Bouchard
65Club Crest Pays Neslois211101-14808Paul Lefebvre
65Club Crest CS Avion211112-14418Arnaud Desprès - 1Grégory Crombez
65Club Crest Avranches MSM210151+43Charles Boateng - 2Anthony Lamonge, Anthony Beuve
65Club Crest CMS Oissel210152+33Tiago Moura, Amadou Dia... - 1Aiyoub Belabes
65Club Crest Ste-Geneviève210163+33Benjamin Betourné, Benti Traoré... - 1Ivan Velandia Hoyos
65Club Crest Grand-Quevilly210153+23400Adama Sidibé - 2Mathieu Lacaille
65Club Crest Lannion210142+23Nicolas Irien - 2Florian Piolot
65Club Crest Illkirch-Graff210131+23924François Kayser - 2Antoine Schmitt
65Club Crest SL Neuweg210132+13618Ibrahima Diallo - 3Thomas Navaux
65Club Crest ASC Biesheim210132+13Julien Fuchs, David Efondja... - 1Vauvenargues Kehi
65Club Crest Épinal210143+13Billel Abdelkadous, Gaoussou Sackho... - 1Olivier Robin
65Club Crest Crest-Aouste210121+13657Meidi Astima, Florian Margerand - 1Yoann Barral
65Club Crest Vannes OC210143+131,800Erwan Quintin, Franck Dufrennes... - 1Ibrahima Sy
65Club Crest Troyes210143+13Yoann Touzghar - 2Mamadou Samassa, Alexandre Letellier
65Club Crest Rodez Aveyron210154+13Florian David, Dorian Caddy - 2Lionel Mpasi
65Club Crest Lège-Cap210176+13Matthieu Dario, Anthony Melka - 2René Dolivet
65Club Crest Côte Bleue210143+13Lamine Djaballah - 3Bourouhani Saindou, Cyril Boukhit
65Club Crest Challans210121+13Ismael Benhamed, Privat N'Guessan - 1Pierre Mainguy
65Club Crest Sedan Ardennes210143+13Jeremy Bekhechi - 2Benjamin Dubois, Willy Maeyens
65Club Crest La Chapelle SL210132+13342Doumbé Diarra - 2Mickaël Canadas
65Club Crest Beaucaire210132+13506Abdoul-Karim Sylla - 2
65Club Crest Versailles21014403200Mohamed Chalali - 2Bilali Doucouré
65Club Crest Alès OL210122031,381Mahédine Mouzaoui - 2Abdelaziz Mannkour
65Club Crest Thaon21016603774Madan Samba, Anthony Colin - 2Raphaël Rodriguez
65Club Crest Besançon21012203Jordan Machado, Gora Gueye - 1Robin Vauthey
65Club Crest Saint-Malo210112-132,169Thomas Lahaye - 1Simon Lugier
65Club Crest Étoile FC FSR210134-13Enzo Pinochi, Mohamed Ouchmid... - 1Moyadh Ousseni
65Club Crest US Annecy210134-13562Hamza Benzekri - 2Tanguy Jourdan
65Club Crest Saint-Omer210123-13Antoine Alvarez, Maxime Blanquart - 1Damien Vandionant
65Club Crest Vertou210134-13578Jérémy Lempereur - 2Florian Touzet
65Club Crest Bobigny210112-13207Timoni Mendes - 1Anisse Derkaoui
65Club Crest Angoulême210134-131,855Lucas Franco, Mourad Alouache... - 1Julien Chaumet
65Club Crest Montagnarde210112-13Ronan Le Coupanec - 1Brian Picart
65Club Crest Villers-Houlga210135-231,062Matthieu Thirouin, Léo Trégoat... - 1Florian Chotin
65Club Crest Pau FC210135-23Mohamed Guilavogui, Yankuba Jarju... - 1Alexis Guendouz
65Club Crest USC Paray210114-331,206Eddy Boullet - 1Bastien Loudot
65Club Crest Vendée Poiré210137-432,179Florian Edouard, Marc Paris - 1Martin Woltz
109Club Crest Chambly Oise10110001Xavier Pinoteau
109Club Crest Épernay10111101Edmilson Evora Fortés - 1Tom Ripert
109Club Crest Volvic10110001601Antoine Almeida
109Club Crest Châtaigneraie101111011,043Clément Aquime - 1Florent Petit
109Club Crest Stade Poitevin10110001682Valentin Serreau
109Club Crest Sarreguemines101111012,307Seydou Simpara - 1Guillaume Cappa
109Club Crest FCA Troyes10111101422Salem Mezriche - 1Lucas Caruso
109Club Crest Val' Lyonnais100112-10Cyril Badoil - 1Ludovic Eloy
109Club Crest FCB Bretenoux100123-101,473Thomas van de Put - 2Nathan Bouges
109Club Crest Paris FC100101-10Christopher Dilo
109Club Crest Morteau100101-10Kévin Fraichot
109Club Crest Auch Football100101-102,932Damien Graves
109Club Crest AS Carrières100112-101,100Samy Riviere - 1Yasin Baltaci
109Club Crest Bellev. Nantes100112-10980Rabi Salim Nebti - 1Haythem Manai
109Club Crest Et. de Matoury100123-10550Jean-Paul Apouyou, Miguel Haabo - 1Jorge Alvés da Silva
109Club Crest Saint-Orens100112-10607Romain Gracia - 1Thibault Boucheron
109Club Crest Matoury100101-10Jean-Beanuel Petit-Homme
109Club Crest Cholet100112-10Kévin Malaga - 1Alexandre Marfaing
109Club Crest Haguenau100134-10579Nigel Solvet, Cyril Giesi... - 1Pierre Owono
109Club Crest JA Drancy100101-10Didier Desprez
109Club Crest Marck100101-10700Simon Crendal
109Club Crest Auxerre100101-10Sonny Laiton
109Club Crest Saint-Lô100101-101,090Xavier Gallien
109Club Crest Fontenay100123-101,141Rémi Bonaventure - 2Manu Rauturier
109Club Crest AS Magenta100101-102,000Jelen Ixoée
109Club Crest Limoges100101-10725
109Club Crest Bourg Péronnas100101-10Matthieu Pichot
109Club Crest AG Plouvorn100101-10Fabien Jego
109Club Crest Avenir Lozère100123-101,224Tayeb Gourmat, Michaël De Freitas - 1Jurgen Giraud
109Club Crest Béziers100112-10Aboubakary Kanté - 1Vincent Viot
109Club Crest Louhans100101-10Thomas N'Guettia
109Club Crest Jeanne d'Arc100101-102,000Grégory Pausé
109Club Crest Avize-Grauves100101-10720Sébastien Drouin
109Club Crest FC Riom100101-10Max Klein
109Club Crest Annecy100101-102,330Julien Perez
109Club Crest Aigues-Mortes100101-10380Flavien Chamard
109Club Crest Le Mans100112-10Stéphane Diarra - 1Jérémy Aymes
109Club Crest Lorient100101-10Maxime Pattier
109Club Crest SC Toulon100101-10Florian Andreani
109Club Crest Blois Foot 41100112-10Alifousseyni Touncara - 1Victor Pelleray
109Club Crest Guipavas100101-101,173Loïc Mottier
109Club Crest Montluçon Foot100101-101,757Zacharie Boudersa
109Club Crest Dunkerque100113-20Paul Garita - 1Axel Maraval
109Club Crest US Nogent100102-202,312Remi Azerot
109Club Crest Melun FC100102-20289William Geoffroy
109Club Crest Vignoc HG100102-20Aram Jumel
109Club Crest Ol. Marcquois100102-20727Gauthier Delannoy
109Club Crest Gueugnon100113-201,055Franck Revuelta - 1Johan Lapeyre
109Club Crest Ajaccio100102-20François-Joseph Sollacaro
109Club Crest Hazebrouck100113-201,087Jonathan Fleuret - 1Nicolas Joye
109Club Crest Avenir Theix100102-201,098Erwan Chesneau
109Club Crest Vimy100102-20662François Szyszka
109Club Crest Rossfeld100102-20589Manuel Higueras
109Club Crest Escaudoeuvres100113-20892Jérémy Fortini - 1Romain Roder
109Club Crest Bastia-Borgo100124-20250Steven Inzerillo, Alexandre Cropanese - 1Stephen Milosavljevic
109Club Crest AG Caen100102-20880Kenny Renard
109Club Crest Genêts Anglets100113-20726Alexandre N'Gadi - 1Gabriel Barriere
109Club Crest Golden Lion100124-20350Mickaël Biron, Kévin Parsemain - 1Loïc Chauvet
109Club Crest Sainte-Rose100113-201,800Maverick Annerose - 1Cedrick Calvados
109Club Crest Montélimar100102-20Thibault Delpierre
109Club Crest Châtellerault100102-20260Omar Meddahi
109Club Crest Wasquehal Foot100135-20374Ismail Lounas, Issam Rezig... - 1Simon Oliveira
109Club Crest Mondeville100102-20Thomas Bosmel
109Club Crest Compiègne100102-201,239Tangi Seznec
109Club Crest FC Tartas100146-20519Pierre Josse - 2Lucas Recalde
109Club Crest Chauvigny100102-20Yoann Rivière
109Club Crest Saint-Amand100102-20Alexandre Clément
109Club Crest AS Dragon100102-20Teriitua Tetauira
109Club Crest Chauray100102-201,328Jonathan Simon
109Club Crest AS Cherbourg100114-30Julio Romaneli - 1Rémi Estival
109Club Crest Douarnenez100103-301,427Mathis Henrio
109Club Crest Montceau100114-30555Romain Goulliat - 1Mickaël Scannella
109Club Crest Vx-Habitants100103-30Jonathan Brianville
109Club Crest Reipertswiller100114-30Yannick Ballis - 1Arnaud Muhr
109Club Crest Ol. Valence100103-30963Adrien Chaussy
109Club Crest FCA Vilaine100114-301,828Lidahi Diaz - 1Lyngil Kamdem
109Club Crest Heillecourt100103-30366Christophe Desweemer
109Club Crest AS Beaune100103-30820Thomas Levaux
109Club Crest Luzenac AP100125-30515Nicolás Alonso, Paolo Tati Rogeiro - 1Adel Taider
109Club Crest Saint-Avold100103-30Mathieu Sollami
109Club Crest Bourny-Laval100115-40360Yazid Kouhli - 1Thibaud Marcheteau
109Club Crest Feillens100104-40969Aurélien Jay
109Club Crest Sainte-Suzanne100104-40Rudy Pounoussamy
109Club Crest Chassieu100115-40406Aristote Mulamba
109Club Crest FC Mtsapéré100104-40Abdallah Halifa
109Club Crest FC La Chapelle100105-501,251Adrien Tallio
109Club Crest Gamaches100117-602,100Paul Robin - 1Yohan Bovin
109Club Crest La Brède100108-80761Alexandre Bernazeau

2018-2019 Coupe de France Squad Standard Stats

2018-2019 Coupe de France Squad Goalkeeping