Qualifying rounds

Play-off round (October 1, 2020)

CFR Cluj won match in normal time and advance to Group stage.
Dinamo Zagreb won match in normal time and advance to Group stage.
Slovan Liberec won match in normal time and advance to Group stage.
Granada won match in normal time and advance to Group stage.
PSV Eindhoven won match in normal time and advance to Group stage.
Lech Poznań won match in normal time and advance to Group stage.
Final
Club Crest
Dundalk won match in normal time and advance to Group stage.
Rangers won match in normal time and advance to Group stage.
Rijeka won match in normal time and advance to Group stage.
Qarabağ Ağdam won match in normal time and advance to Group stage.
Celtic won match in normal time and advance to Group stage.
Standard Liège won match in normal time and advance to Group stage.
Tottenham won match in normal time and advance to Group stage.
LASK won match in normal time and advance to Group stage.
Milan won on penalty kicks following extra time and advance to Group stage.
CSKA Sofia won match in normal time and advance to Group stage.
Be'er Sheva won match in normal time and advance to Group stage.
Young Boys won match in normal time and advance to Group stage.
Ludogorets won match in normal time and advance to Group stage.
Red Star won match in normal time and advance to Group stage.
AEK Athens won match in normal time and advance to Group stage.

Third qualifying round (September 23, 2020 to September 24, 2020)

Lech Poznań won match in normal time and advance to Play-off round.
Viktoria Plzeň won match in normal time and advance to Play-off round.
Ararat-Armenia won match following extra time and advance to Play-off round.
Final
Vidi won on penalty kicks following extra time and advance to Play-off round.
KuPS won match in normal time and advance to Play-off round.
Charleroi won match following extra time and advance to Play-off round.
Flora won on penalty kicks following extra time and advance to Play-off round.
Malmö won match in normal time and advance to Play-off round.
won match in normal time and advance to Play-off round.
Rosenborg won match in normal time and advance to Play-off round.
CFR Cluj won match in normal time and advance to Play-off round.
PSV Eindhoven won match in normal time and advance to Play-off round.
Maccabi Haifa won match in normal time and advance to Play-off round.
Celtic won match in normal time and advance to Play-off round.
Sporting CP won match in normal time and advance to Play-off round.
Sarajevo won match in normal time and advance to Play-off round.
Granada won match in normal time and advance to Play-off round.
CSKA Sofia won match in normal time and advance to Play-off round.
Tottenham won match in normal time and advance to Play-off round.
Rio Ave won on penalty kicks following extra time and advance to Play-off round.
Standard Liège won match following extra time and advance to Play-off round.
FC Copenhagen won match in normal time and advance to Play-off round.
Wolfsburg won match in normal time and advance to Play-off round.
AEK Athens won match in normal time and advance to Play-off round.
Slovan Liberec won match in normal time and advance to Play-off round.
Be'er Sheva won match in normal time and advance to Play-off round.
LASK won match in normal time and advance to Play-off round.
Basel won match in normal time and advance to Play-off round.
Legia Warsaw won match in normal time and advance to Play-off round.
Milan won match in normal time and advance to Play-off round.
Rijeka won match following extra time and advance to Play-off round.
Rangers won match in normal time and advance to Play-off round.
Galatasaray won match in normal time and advance to Play-off round.
APOEL won on penalty kicks following extra time and advance to Play-off round.
Dundalk won on penalty kicks following extra time and advance to Play-off round.

Second qualifying round (September 16, 2020 to September 18, 2020)

Willem II won match in normal time and advance to Third qualifying round.
B36 won on penalty kicks following extra time and advance to Third qualifying round.
Lech Poznań won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Rosenborg won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Hajduk Split won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Granada won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Rangers won match in normal time and advance to Third qualifying round.
APOEL won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Dinamo Tbilisi won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Bodø/Glimt won match in normal time and advance to Third qualifying round.
FC Copenhagen won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Ararat-Armenia won match following extra time and advance to Third qualifying round.
KuPS won on penalty kicks following extra time and advance to Third qualifying round.
Zrinjski Mostar won match following extra time and advance to Third qualifying round.
Shkëndija 79 won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Slovan Liberec won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Vidi won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Djurgården won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Milan won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Be'er Sheva won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Tottenham won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Budućnost won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Flora won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Dundalk won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Motherwell won on penalty kicks following extra time and advance to Third qualifying round.
Floriana FC won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Piast Gliwice won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Rio Ave won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Maccabi Haifa won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Wolfsburg won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Galatasaray won match in normal time and advance to Third qualifying round.
CSKA Sofia won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Apollon won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Partizan won match following extra time and advance to Third qualifying round.
KF Drita won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Standard Liège won match in normal time and advance to Third qualifying round.
NŠ Mura won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Aberdeen won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Reims won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Dunajská Streda won match following extra time and advance to Third qualifying round.
Basel won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Lokomotivi Tbilisi won match in normal time and advance to Third qualifying round.
FK Kolos won match in normal time and advance to Third qualifying round.
FCSB won on penalty kicks following extra time and advance to Third qualifying round.
Malmö won match in normal time and advance to Third qualifying round.
Rīga FC won match in normal time and advance to Third qualifying round.

First qualifying round (August 25, 2020 to September 10, 2020)

Riteriai won match following extra time and advance to Second qualifying round.
Progrès won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Teuta Durrës won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Borac Banja Luka won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Ventspils won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Dunajská Streda won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Red Imps won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Bodø/Glimt won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Piast Gliwice won match in normal time and advance to Second qualifying round.
The New Saints won match following extra time and advance to Second qualifying round.
Final
KV Club Crest
Olimpija won match following extra time and advance to Second qualifying round.
Vidi won on penalty kicks following extra time and advance to Second qualifying round.
Hammarby won match in normal time and advance to Second qualifying round.
B36 won match following extra time and advance to Second qualifying round.
AGF won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Rosenborg won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Malmö won match in normal time and advance to Second qualifying round.
APOEL won match following extra time and advance to Second qualifying round.
Hibernians won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Apollon won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Aberdeen won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Motherwell won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Botoșani won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Kukësi won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Shamrock Rov won on penalty kicks following extra time and advance to Second qualifying round.
Loko Plovdiv won match in normal time and advance to Second qualifying round.
FK Renova won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Žalgiris won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Shkëndija 79 won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Zrinjski Mostar won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Neftçi won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Bala Town FC won match in normal time and advance to Second qualifying round.
CSKA Sofia won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Qaırat Almaty won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Servette FC won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Sfântul Gheorghe Suruceni won on penalty kicks following extra time and advance to Second qualifying round.
Coleraine FC won on penalty kicks following extra time and advance to Second qualifying round.
Be'er Sheva won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Lech Poznań won match in normal time and advance to Second qualifying round.
TSC Bačka Top won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Lokomotivi Tbilisi won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Partizan won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Laçi won on penalty kicks following extra time and advance to Second qualifying round.
Honvéd won match following extra time and advance to Second qualifying round.
FCSB won match in normal time and advance to Second qualifying round.
Maccabi Haifa won match in normal time and advance to Second qualifying round.
NŠ Mura won match in normal time and advance to Second qualifying round.

Preliminary round (August 18, 2020 to August 22, 2020)

Zeta won match in normal time and advance to First qualifying round.
B36 won match in normal time and advance to First qualifying round.
NSÍ Runavík won match in normal time and advance to First qualifying round.
Glentoran FC won match in normal time and advance to First qualifying round.
Coleraine FC won match in normal time and advance to First qualifying round.
Iskra won on penalty kicks following extra time and advance to First qualifying round.
KF Gjilani won match in normal time and advance to First qualifying round.
Red Imps advance to First qualifying round.

About FBref.com

FBref.com launched (June 13, 2018) with domestic league coverage for England, France, Germany, Italy, Spain, and United States. Since then we have been steadily expanding our coverage to include domestic leagues from over 40 countries as well as domestic cup, super cup and youth leagues from top European countries. We have also added coverage for major international cups such as the UEFA Champions League and Copa Libertadores.

FBref includes what we believe is one of the most complete sources for women's soccer data on the internet. This includes the entire history of the FIFA Women's World Cup as well as recent domestic league seasons from nine countries.

In collaboration with StatsBomb, we are including advanced analytical data such as xG and xA for select competitions. For more information on the expected goals model and which competitions are covered, see our xG explainer.

Note that player records are likely not complete for their careers. Players may come from or move to leagues we don't currently cover. This issue will go down over time, as we add new leagues and seasons. We will never in the future have less data than we do today. FBref is currently ad-free. The only payment we will ask for is that you let us know if you find an issue, so we can get better and better.

You can sign up to receive an e-mail when new countries and features launch.

For more information, see our Launch Blog Post, the overall leagues/competition page with details on leagues and seasons we include, or our About Page. Let us know if you find an issue or have a suggestion.

FBref is one of seven Sports-Reference.com sites.